притисни ентер »

Летачкото такси Lilium може да ве собере од работа за 70 долари
Летачкото такси Lilium може да ве собере од работа за 70 долари

Летачкото такси Lilium може да ве собере од работа за 70 долари

Неколку стартапи веќе работат во областа на летачките такси, но меѓу нив се истакнува Lilium, благодарение на уникатниот дизајн, кој наликува на авион и сериозниот човечки ресурс, привлечен од компании како Audi и Airbus. Lilium го претстави својот нов прототип и може да се пофали дека веќе го поминал својот прв успешен тест. Видеото покажува како

Германците претставија летачко такси

Германците претставија летачко такси

Германската компанија „Лилиум“ од Минхен го претстави прототипот на летачко такси со пет места, јавува „Анадолија“. „Lilium Jet“ е дел од услугата за летање со такси која германската компанија тврди дека целосно оперативна во различни градови низ светот ќе биде до 2025 година. Летечкиот електричен таксист може да надмине 300 километри за само 60 минути

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германската „стартап“ компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, го претстави прототипот на летачко такси со пет седишта – проект кој планира да го реализира функционално до 2025 година. „Лилиум Џет“ на почетокот на месецов го направи својот прв лет, а дел е од летачката такси служба за која велат дека ќе биде целосно оперативна во големите градови

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германската „стартап“ компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, го претстави прототипот на летачко такси со пет седишта – проект кој планира да го реализира функционално до 2025 година. „Лилиум Џет“ на почетокот на месецов го направи својот прв лет, а дел е од летачката такси служба за која велат дека ќе биде целосно оперативна во големите градови

Летачкото такси Lilium може да ве однесе до работа за 70 долари

Летачкото такси Lilium може да ве однесе до работа за 70 долари

Неколку стартапи веќе работат во областа на летачките такси, но меѓу нив се истакнува Lilium, благодарение на уникатниот дизајн, кој наликува на авион и сериозниот човечки ресурс, привлечен од компании како Audi и Airbus. Lilium го претстави својот нов прототип и може да се пофали дека веќе го поминал својот прв успешен тест. Видеото покажува како

Електрично, летечко такси со вертикално полетување и слетување

Електрично, летечко такси со вертикално полетување и слетување

Lilium, старт – ап со седиште во Минхен, Германија, претстави летечко такси коешто полетува и слетува вертикално. Возилото е целосно електрично, а веќе успешно го направи и својот прв лет. Возилото наликува на мал авион, но нема опашка, ниту пропелери. Крилјата се опремени со 36 електрични мотори што овозможуваат вертикално слетување и полетувањe,

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германска компанија презентираше електрично летачко такси

Германската „стартап“ компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, го претстави прототипот на летачко такси со пет седишта – проект кој планира да го реализира функционално до 2025 година. „Лилиум Џет“ на почетокот на месецов го направи својот прв лет, а дел е од летачката такси служба за која велат дека ќе биде целосно оперативна во големите градови

Футуристички проект на германски „стартап“ – лансирање летечко такси до 2025

Футуристички проект на германски „стартап“ – лансирање летечко такси до 2025

Share Tweet Share Share Email Comments Германската „стартап“ компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, го претстави прототипот на летачко такси со пет седишта – проект кој планира да го реализира функционално до 2025 година. „Лилиум Џет“ на почетокот на месецов го направи својот прв лет, а дел е од летачката такси служба за која велат дека ќе биде

Германски стартап планира лансирање на летечко такси до 2025

Германски стартап планира лансирање на летечко такси до 2025

Лилиум Џет , каде на почетокот на месецов го направија својот прв лет , дел е од летачката такси служба за која велат дека ќе биде целосно оперативна во големите градови низ светот до 2025 година. Летачкото електрично такси може да мине 300 километри за само 60 минути и тоа со едно полнење. Корисниците ќе може да нарачаат превоз со помош на апликација

Германска компанија презентираше електрични летечки такси возила

Германска компанија презентираше електрични летечки такси возила

„Литиум“, старт-ап компанија од Германија штотуку претстави нов вид на такси – летала кои ќе работат на електричен погон. Ваквите возила ќе имаат капацитет до 4 патници и со својата брзина од максимални 300 км на час би биле еден голем чекор поблиску до толку посакуваната иднина исполнета со летечки превозни средства наместо автомобили. Компанијата