притисни ентер »

Празнични колачи со џем
Празнични колачи со џем

Празнични колачи со џем

Потребни состојки: 300 грама брашно 1 прашок за печиво 1 јајце 150 грама путер 100 грама шеќер 1 кесичка ванилин шеќер кора од лимон или портокал џем шеќер во прав Начин на подготовка: Од состојките замесете тесто и оставете го во фрижидер еден час. Развлечете го тестото, а потоа со калапи обликувајте ги колачињата по желба. Ви требаат две половини,

Традиционални празнични колачи: Уживање за сите сетила!

Традиционални празнични колачи: Уживање за сите сетила!

Потребни состојки: 300 грама брашно 1 прашок за печиво 1 јајце 150 грама путер 100 грама шеќер 1 кесичка ванилин шеќер кора од лимон или портокал џем шеќер во прав Начин на подготовка: Од состојките замесете тесто и оставете го во фрижидер еден час. Развлечете го тестото, а потоа со калапи обликувајте ги колачињата по желба. Ви требаат две половини,