притисни ентер »

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер
Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Во последниот денешен меч од 15 коло во Серија А, на „Олимпико“ во Рим Лацио со 3-1 го совлада шампионот Јувентус и му го нанесе првиот пораз во првенството. Со тоа освен што „небесно-сините“ му се доближија на само три бода до Јуве, туку и му направија услуга на Интер кој вчера одигра 0-0 со Рома, а се уште е на лидерската позиција на табелата со

И Јувентус ја почувствува горчината на поразот, Лацио го совлада шампионот во Рим

И Јувентус ја почувствува горчината на поразот, Лацио го совлада шампионот во Рим

Јувентус го доживеа првиот пораз во Серија А оваа сезона, Лацио му го зеде скалпот на шампионот и пред своите фанови го совлада со 3-1. Јувентус го доживеа првиот пораз во Серија А оваа сезона, Лацио му го зеде скалпот на шампионот и пред своите фанови го совлада со 3-1. Повеќе нема непоразени во Серија А, Јувентус вечерва загуби на гостувањето во

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио по пресврт го победи Јувентус, 3:1, кој го доживеа првиот пораз сезонава во дербито од 15. коло во Серија А, натпревар кој во комплетна смисла на зборот го оправда епитетот. На Олимпико видовме три убави гола, пенал и црвен картон. Јувентус имаше подобро отворање на мечот и по две пропуштени шанси Дибала, Бентанкур и Роналдо имаа одлична акција,

И Јуве капитулираше: Лацио со пресврт ја покори „Старата дама“

И Јуве капитулираше: Лацио со пресврт ја покори „Старата дама“

По 14 натпревари од стартот на сезоната без пораз конечно капитулираше и Јувентус во Серија А. „Старата дама“ го доживеа првиот пораз сезонава на гостувањето против Лацио во 15. коло. „Лацијалите“ до победата од 3-1 дојдоа со пресврт откако Јуве поведе на мечот со голот на Роналдо во 25. минута, а Луиз Фелипе израмни во 45. минута. Откако Квадрадо

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио по пресврт го победи Јувентус, 3:1, кој го доживеа првиот пораз сезонава во дербито од 15. коло во Серија А, натпревар кој во комплетна смисла на зборот го оправда епитетот. На Олимпико видовме три убави гола, пенал и црвен картон. Јувентус имаше подобро отворање на мечот и по две пропуштени шанси Дибала, Бентанкур и Роналдо имаа одлична акција,

Лацио му го нанесе првиот пораз на Јувентус

Лацио му го нанесе првиот пораз на Јувентус

Јувентус прв поведе против Лацио на „Олимпико“, но домаќините направија целосен пресврт и славеа со 3:1, нанесувајќи му го првиот пораз на тимот од Торино во сите натпреварувања (3:1). Роналдо ја искористи одличната асистенција на Бентанкур во 25. минута за 0:1, а тој резултат беше активен до продолжението на првиот дел во кое Луис Фелипе израмни со

Римска вечер на „Олимпико“, Лацио го урна Јувентус!

Римска вечер на „Олимпико“, Лацио го урна Јувентус!

„Старата дама“ не го искористи ремито на Интер против Рома и остана на втората позиција во генералниот пласман.. Се одигра уште еден интересен натпревар во 15. коло од најсилното италијанско фудбалско првенство, на стадионот „Олимпико“ во Рим екипата на Лацио триумфираше со 3:1 (1:1) против актуелниот бранител на титулата, Јувентус. „Старата дама“

Римската фурија не знае за доста, го разнесе и Јувентус

Римската фурија не знае за доста, го разнесе и Јувентус

Екипата на Лацио ја оствари седмата победа во низа во домашното првенство, совладувајќи го актуелниот шампион Јувентус со 3-1. Тоа е прв пораз за „бјанконерите“ оваа сезона, а доаѓа во меч во кој Кристијано Роналдо го отвори резултатот со својот прв гол на гостински терен. Пред крајот на полувреме Луис Фелипе израмни, а клучниот момент се случи во

Повеќе нема непоразени во Серија А, Јувентус на колена во Рим, Лацио се радува на победа

Повеќе нема непоразени во Серија А, Јувентус на колена во Рим, Лацио се радува на победа

Лацио му го зеде скалпот на шампионот и му го нанесе првиот пораз на Јувентус оваа сезона во Серија А, „бјанкочелестите“ со 3-1 го добија дербито во Рим. Повеќе нема непоразени во Серија А, Јувентус вечерва загуби на гостувањето во Рим кај Лацио. „Бјанкочелестите“ славеа со 3-1 и фатија приклучок со двете водечеки екипи на табелата. „Старата дама“

Јувентус конечно загуби: Лацио го расплака Роналдо среде Рим!

Јувентус конечно загуби: Лацио го расплака Роналдо среде Рим!

По дваесет натпревари без пораз во сите натпреварувања, екипата на Јувентус конечно падна и тоа на гостувањето кај Лацио, каде загуби со 2-1 во рамки на 15. коло во Серија А. Иако гостите поведоа со голот на Кристијано Роналдо во 25. минута, сепак Луис Фелипе се погрижи за својот тим да замине на пауза со 1-1. Лацио направи целосен пресврт, откако