притисни ентер »

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување
Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување

Мартинијан Кириловски лани ја правеше Македонија горда со своите настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Со секоја изведба ги освојуваше симпатиите на публиката, а комплиментите од жири-комисијата беа се посилни. Неговите обожаватели и љубителите на квалитетна музика, сега добиваат подарок од него, а тоа е новата песна. Оваа прекрасна песна е насловена како

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување (ВИДЕО) Мартинијан Кириловски лани ја правеше Македонија горда со своите настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Со секоја изведба ги освојуваше симпатиите на публиката, а комплиментите од жири-комисијата беа се посилни. Неговите обожаватели и љубителите на квалитетна

Ветено – исполнето: „Гранд“ му се раздолжи на Мартинијан Кириловски

Ветено – исполнето: „Гранд“ му се раздолжи на Мартинијан Кириловски

ИЗВОР Скопје24 | декември 4, 2019 Кумановецот Мартинијан Кириловски имавме прилика да го гледаме во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ каде што успеа да стигне до самото финале. Според правилата на „Гранд“, кандидатите кои ќе стигнат до самиот крај добиваат песна од продукцијата. Па, така ова ветување е исполнето кога станува збор за Мартинијан

Мартинијан со „Пола света“ ќе ја освојува балканската сцена

Мартинијан со „Пола света“ ќе ја освојува балканската сцена

„Пола света“ е насловот на првата песна која кумановецот Мартинијан Кириловски ја сними за „Гранд продукција“. Песната е на српски јазик, но е целосно македонски производ. Музиката и аранжманот се на Иле Спасов, а текстот на Огнен Неделковски. loading... Песната има и свој видео запис, кој е во режија на Даниел Јовески. Дваесет и тригодишниот кумановец

Мартинијан со „Пола света“ ќе ја совојува балканската сцена

Мартинијан со „Пола света“ ќе ја совојува балканската сцена

„Пола света“ е насловот на првата песна која кумановецот Мартинијан Кириловски ја сними за „Гранд продукција“. Песната е на српски јазик, но е целосно македонски производ. Музиката и аранжманот се на Иле Спасов, а текстот на Огнен Неделковски. loading... Песната има и свој видео запис, кој е во режија на Даниел Јовески. Дваесет и тригодишниот кумановец

Ветено – исполнето: „Гранд“ му се раздолжи на Мартинијан Кириловски

Ветено – исполнето: „Гранд“ му се раздолжи на Мартинијан Кириловски

Кумановецот Мартинијан Кириловски имавме прилика да го гледаме во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ каде што успеа да стигне до самото финале. Според правилата на „Гранд“, кандидатите кои ќе стигнат до самиот крај добиваат песна од продукцијата. Па, така ова ветување е исполнето кога станува збор за Мартинијан. Имено, тој вчера (3.12.2019) ја