притисни ентер »

Атанасов постигна два гола за Хајдук и со многу емоции ги посвети на неговиот починат пријател
Атанасов постигна два гола за Хајдук и со многу емоции ги посвети на неговиот починат пријател

Атанасов постигна два гола за Хајдук и со многу емоции ги посвети на неговиот починат пријател

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов даде два гола во победата на Хајдук од 6-3 кај Локомотива во рамките од Купот на Хрватска. Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов даде два гола во победата на Хајдук од 6-3 кај Локомотива во рамките од Купот на Хрватска. Атанасов во 51. минута постигна прекрасен гол со лоб од страна за водство на неговиот

Атанасов со солзи ги посвети головите на својот починат пријател: „Ме остави да се борам сам, брат мој“

Атанасов со солзи ги посвети головите на својот починат пријател: „Ме остави да се борам сам, брат мој“

Јани Атанасов денеска го одигра натпреварот на животот. За Хајдук постигна два прекрасни гола, и ги посвети на штотуку починатиот пријател. Неговиот другар загина во сообраќајна незгода. Неколку дена беше во кома, но ја загуби најважната битка. Со поглед кон небото, Атанасов ги посвети головите на својот штотуку починат пријател. Откако знам за себе

Атанасов изведе две фудбалски бравури во Хрватска и ги прослави со солзи во очите

Атанасов изведе две фудбалски бравури во Хрватска и ги прослави со солзи во очите

Хајдук на уверлив начин се пласираше во полуфиналето на хрватскиот фудбалски Куп, откако на гостински терен во Загреб ја победи Локомотива со 3:6. Средбата изобилуваше со погодоци, но двата кои ги постигна Јани Атанасов беа извонредно добри и само не потсетија каков фудбалски талент е поранешниот младински репрезентативец. Атанасов најпрво погоди за

Атанасов двата прекрасни гола му ги посвети на пријател кој неодамна почина

Атанасов двата прекрасни гола му ги посвети на пријател кој неодамна почина

Атанасов двата прекрасни гола му ги посвети на пријател кој неодамна почина З.С. Пред 2 минути Јани Атанасов постигна два прекрасни гола на кое не се радуваше/ фото: ФФМ Екипата на Хајдук со 6:3 славеше над Локомотива  во четвртфиналето на хрватскиот куп, а два гола постигна Јани Атанасов, кои ги прослави со солзи во очите. Lokomotiva 1-2 Hajduk (51′)

Голот од мрвот агол на Атанасов ќе конкурира за гол на сезоната во Хрватска

Голот од мрвот агол на Атанасов ќе конкурира за гол на сезоната во Хрватска

Јани Атанасов денеска во дуелот со Локомотива во Купот на Хрватска, постигна ретко убав гол за водство на Хајдук од 1:2 во тие мигови. Атанасов во 51. минута од мртов агол со лоб удар погоди во мрежата на противникот. Дали овој гол ќе биде прогласен за гол на сезоната во Хрватска? Сигурно ќе биде еден од конкурентите. А, одличната партија Атанасов

Две магии на Јани Атанасов: Погоди со лоб од мртов агол, па од преку 30 метри со „бомба“

Две магии на Јани Атанасов: Погоди со лоб од мртов агол, па од преку 30 метри со „бомба“

Какви само голови постигна Јани Атанасов денеска за Хајдук во дуелот со Локомотива во рамките од Купот. Најпрво погоди за 1:2, погодок кој што беше во стилот на Роберто Карлос, со лоб од мртов агол во мрежата на противникот. А, потоа, Македонецот со „топ“ од преку 30 метри со „бомба“ ја  разнесе мрежата на Локомотив за водство од 2:5 на 15 минути пред

Струмичанецот Јани Атанасов изведе магија за Хајдук, головите му ги посвети на починат пријател!

Струмичанецот Јани Атанасов изведе магија за Хајдук, головите му ги посвети на починат пријател!

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов одигра феноменален натпревар за Хајдук Сплит во рамки на Купот на Хрватска и двапати се запиша во листата на стрелците. Сплитските „били“ на гостински терен ја надиграа Локомотива Загреб (3-6), со фешта во второто полувреме. Атанасов двапати погоди во вториот дел, првиот гол го даде во 51. минута за предност

Атанасов со солзи во очите маестралните голови му ги посвети на - починатиот другар

Атанасов со солзи во очите маестралните голови му ги посвети на - починатиот другар

Погодоците на Јани Атанасов во убедливата победа на Хајдук на гостувањето кај Локомотива Загреб (6-3) се топ-тема во речиси сите хрватски медиуми, с о оглед што двата беа постигнати на мајсториски начин – првиот со лоб-удар, а вториот со бомба од дваесетина метри. Присутните на стадионот забележаа како Македонецот емотивно ги прослави головите и тоа

Атанасов постигна два мајсторски гола за Хајдук во голеадата во Загреб

Атанасов постигна два мајсторски гола за Хајдук во голеадата во Загреб

Македонскиот фудбалски интернационалец, Јани Атанасов, долго ќе го памети вечерашниот триумф во четвртфиналето од Купот на Хрватска на Хајдук против Локомотива среде Загреб, но не само поради постигнатите девет голови (6-3) туку поради фактот што самиот постигна два погодоци. Нашиот играч од средниот ред прво донесе водство за сплиќани во 51. минута