притисни ентер »

Убав начин да се постигне првата тројка во кариерата: Со една рака, од своја половина- Адамс го „збудале“ гледалиштето
Убав начин да се постигне првата тројка во кариерата: Со една рака, од своја половина- Адамс го „збудале“ гледалиштето

Убав начин да се постигне првата тројка во кариерата: Со една рака, од своја половина- Адамс го „збудале“ гледалиштето

26 годишниот кошаркар на Оклахома Тандерс, Стивен Адамс, беше главна ѕвзда на синоќешните натпревари од НБА Лигата. Високиот центар од Нов Зеланд на неверојатен начин ја подигна атмосферата во салата на натпреварот против Њу Олренас Пеликанс. Адамс во финишто на втората четвртина само ја потфрли топката од својата половина со една рака и на изненадување

Од пола терен, со само една рака

Од пола терен, со само една рака

Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Стивен Адамс постигна неверојатен кош во натпреварот против Њу Орлеанс Пеликанс кој неговиот тим го доби со 118-123. Центарот на Тандер со звукот на сирената на крајот на првото полувреме успеа со една рака да погоди од центарот на теренот. Ова беше последен натпревар пред „Ол-стар“ викендот кој почнува вечерва со

Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен

Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен

Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен (ВИДЕО) Стивен Адамс го има потегот на денот во НБА, на мечот Њу Орлеанс – Оклахома (118-123) откако успеа да даде кош од преку половина терен во последните стотинки пред полувремето на овој меч. И сето тоа го направи така лабаво, откако ја доби топката на нешто повеќе од една секунда

Потег на вечерта во НБА: „Лабаво“ со една рака погоди од половина терен

Потег на вечерта во НБА: „Лабаво“ со една рака погоди од половина терен

Потегот на вечерта во НБА лигата го има Стивен Адамс. Адамс во натпреварот на Њу Орлеанс и Оклахома ја фрли топката со една рака од половина терен и успеа да погоди. Интересно е што ова е прва тројка во кариерата за кошаркарот на Оклахома. Brat Stiven Adams pogodi onako bas sa stilom prvu trojku u karijeri. pic.twitter.com/zRijov9vVH — Sale (@SaleVieDub)

Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен

Потег на денот во НБА: Лабаво со една рака погоди од половина терен

Стивен Адамс го има потегот на денот во НБА, на мечот Њу Орлеанс – Оклахома (118-123) откако успеа да даде кош од преку половина терен во последните стотинки пред полувремето на овој меч. И сето тоа го направи така лабаво, откако ја доби топката на нешто повеќе од една секунда и како да е нормално и секојдневие, со една рака ја фрли во кошот за да