притисни ентер »

Руски фан го разбесни Шаповалов: Излези надвор, нема да продолжам да играм
Руски фан го разбесни Шаповалов: Излези надвор, нема да продолжам да играм

Руски фан го разбесни Шаповалов: Излези надвор, нема да продолжам да играм

По одиграните полуфинални дуели оваа сабота, стана јасно дека во утрешното финале во Санкт Петербург силите ќе ги одмерат Андреј Рубљов и Борна Чориќ, откако двајцата излегоа како поуспешни во двата меча во кои се играа по три сета. Хрватот Чориќ со пресврт славеше победа од 2:1 над Милош Раониќ, додека домашниот тенисер Рубљов ќе се бори за титулата