притисни ентер »

Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција
Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција

Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција

Во строго ограничен број денеска во Струмица ќе бидат пуштени во продажба билетите за мечот од квалификациите за ЕП 2020 меѓу Македонија и Грција. Продажната мрежа „МК Тикетс“, објави дека од денеска ќе се продаваат билети за ракометниот меч меѓу Македонија и Грција. Цената на билетот е 200 денари. Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Во изминатите денови многу навивачи прашуваа каде и кога ќе бидат пуштени картите за дуелот помеѓу Македонија и Грција. Истите од денеска и официјално се пуштени во продажба. Оваа среда ќе се игра во Струмица в недела во салата „Парк“. Цената на картите изнесува 200 денари и истите може да се набават само во градот домаќин на овој дуел, поточно МкТикетс

На која адреса е упатен „аберот“ од Турција

На која адреса е упатен „аберот“ од Турција

Најавата за дуелот на ракометните репрезентации што е повеќе од објава Македонската ракометна репрезентација вчера во Ескишехир, против домашната Турција го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. На ред е уште еден натпревар, со Грција. Интересна коинциденција, нели? Нашата земја, поточно нашата репрезентација

Пуштени во продажба влезниците за мечот меѓу Македонија и Грција!

Пуштени во продажба влезниците за мечот меѓу Македонија и Грција!

Македонската ракометна репрезентација во недела ќе го одигра последниот меч од квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2020 година и тоа против Грција во Струмица. Македонската јавност во претходните денови се прашуваше каде може да се набават билети за мечот бидејќи никој немаше објавено подетални информации, но конечно се појави таква информација

Еве како можете да дојдете до билет за Македонија – Грција

Еве како можете да дојдете до билет за Македонија – Грција

Од денеска и официјално во продажба се пуштени билетите за последниот квалификациски дуел за пласман на ЕП меѓу Македонија и Грција. Оваа среда добро познато е дека ќе се игра во Струмица (недела). Цената на картите изнесува 200 денари и истите може да се набават само во градот домаќин на овој дуел, поточно МкТикетс во Струмица, Кафе бар Концепт. „Поради

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

Најдобрите македонски ракометари се подготвуваат за последниот меч од квалификациите, учеството на ЕП е потврдено, против Грција очекуваме уште една победа. Грција треба да биде само потврда на успешниот квалификациски циклус, а „црвено-жолтите“ ќе се обидат на најдобар можен начин го заверат учеството на ЕУРО 2020. Македонската репрезентација во средата

Пуштени во продажба билетите за ракометот Македонија-Грција

Пуштени во продажба билетите за ракометот Македонија-Грција

Грција треба да биде само потврда на успешниот квалификациски циклус, а „црвено-жолтите“ ќе се обидат на најдобар можен начин го заверат учеството на ЕУРО 2020. Македонската репрезентација во средата го обезбеди пласманот на континенталниот собир наредната година со триумфот над Турција во Ескишехир. Загубивме изненадувачки на првиот меѓусебен дуел

Од денеска во продажба билети за дуелот меѓу Македонија и Грција!

Од денеска во продажба билети за дуелот меѓу Македонија и Грција!

Македонија в недела против Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, сепак ни треба победа на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото во вториот шешир пед ждрепката. Билетите за оваа средба од денеска се

Еве како до влезници за натпреварот Македонија – Грција

Еве како до влезници за натпреварот Македонија – Грција

Ве известуваме дека билетите за ракометниот натпревар Македонија – Грција кој ќе се одигра во Струмица на 16.06.2019 година ќе бидат пуштени во продажба на 13.06.2019. Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет на салата и насоките од организаторот, билетите во строго ограничен број ќе бидат пуштени во продажното место на МкТикетс во Струмица,