притисни ентер »

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти
Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за десет дена

Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за десет дена

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Анчелоти има целосна поддршка од Де Лаурентис

Анчелоти има целосна поддршка од Де Лаурентис

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис дециден: Имам апсолутна доверба во Анчелоти

Де Лаурентис дециден: Имам апсолутна доверба во Анчелоти

Првиот човек на Наполи, Аурелио де Лаурентис, ги демантираше гласините дека е подготвен да му врачи отказ на Карло Анчелоти по серијата слаби резултати на оваа екипа. Италијанските медиуми шпекулираат со имињата на Џенаро Гатузо и Масимилијано Алегри, но Де Лаурентис е дециден на ставот дека Анчелоти ќе остане на клупата на Наполи. „Дали постои ризик

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Неапол, 4 декември 2019 (МИА) – Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на