притисни ентер »

Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на овогодинешната Евровизија, а „Proud“ е на петтото место за најдобра песна!
Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на овогодинешната Евровизија, а „Proud“ е на петтото место за најдобра песна!

Тамара Тодевска е најдобриот женски вокал на овогодинешната Евровизија, а „Proud“ е на петтото место за најдобра песна!

Овогодинешната Евровизија која се одржа во Тел Авив, остави особен впечаток кај нас поради успехот кој го постигна нашата претставничка Тамара, но песните, изведбите и вокалните способности на пејачите сѐ уште се коментираат и рангираат. Радиото ESC (Eurovision Song Contest) секоја година им овозможува на фановите да гласаат за своите евровизиски фаворити

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Дури 23,3% од гласачите за најдобар женски вокал и’ го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што е и прв воопшто трофеј за нашата земја на ова натпреварување. Зад Тамара се Кејт Милер-Хајтке од Австралија и Тамта од Кипар. Во категоријата за најдобра песна, наградата и’ припадна на победничката „Аркада” во изведба на Данкан

Тамара доби награда за најдобар женски изведувач на Евровизија

Тамара доби награда за најдобар женски изведувач на Евровизија

Тамара Тодевска, овогодинешната претставничка на Евровизија, доби признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски изведувач на изданието на Евросонг кое се одржа во Тел Авив (Израел). Ова гласање беше организирано од ЕСЦ радио, и Тамара освои 23.3 проценти од гласовите. Зад неа се најде претставничката на Австралија, Кејт,

Тамара доби награда за најдобар женски изведувач на Евровизија

Тамара доби награда за најдобар женски изведувач на Евровизија

Тамара Тодевска, овогодинешната претставничка на Евровизија, доби признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски изведувач на изданието на Евросонг кое се одржа во Тел Авив (Израел). Ова гласање беше организирано од ЕСЦ радио, и Тамара освои 23.3 проценти од гласовите. Зад неа се најде претставничката на Австралија, Кејт,

На Тамара ќе и биде врачен трофеј за најдобар женски артист на Евровизија

На Тамара ќе и биде врачен трофеј за најдобар женски артист на Евровизија

Нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска се закити со уште едно признание од музичката манифестација. Таа е прогласена за најдобар женски артист на Евровизија 2019 од страна на ЕСЦ Радио, и освоила 23,3 проценти од гласовите. Веднаш зад неа се наоѓа претставничката на Австралија, Кејт, а на третото место е Тамта од Кипар. Од ЕСЦ Радио ја потврдија

Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

Има на што да биде горда - Тамара доби уште едно признание на Евровизија

Македонската претставничка на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска по гласањето на жирито освои прво место, а според гласовите на публиката го освои седмото место. Сега, Тамара освои уште едно признание, односно прогласена е за најдобар женски вокал на Евровизија. Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на

Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Има за што да бидеме горди – Тамара Тодевска е најдобар евровизиски вокал

Оваа година „Изборот за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена. Имено, по гласењето на жирито, Тамара го освои првото место, а по гласовите на публика го освои седмото место. Меѓутоа, пејачката сега доби уште едно признание, 

Има на што да биде „Proud“: Тамара Тодевска доби уште едно признание на „Евровизија“

Има на што да биде „Proud“: Тамара Тодевска доби уште едно признание на „Евровизија“

фото: Принтскрин/инстаграм/тамаратодевска Оваа година „Избор за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен вокал растури на европската сцена. Имено, по гласењето на жирито, Тамара го освои првото место, а по гласовите на публика го освои седмото место. Меѓутоа,

Тамара најдобар женски изведувач на Евровизија

Тамара најдобар женски изведувач на Евровизија

Еве нов доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен глас оставија силен впечаток на евровизиската сцена во Тел Авив. Од 1-ви до 10-ти јуни слушателите на радиото ESC (Eurovision Song Contest) гласаа за најдобар женски изведувач, најдобар машки изведувач и најдобра група на Евровизија 2019.Овие награди се доделуваат од 2006 година, па наваму,

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019

Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставија силен впечаток на евровизиската сцена во Тел Авив. Од 1-ви до 10-ти јуни слушателите на радиото ESC (Eurovision Song Contest) гласаа за најдобар женски изведувач, најдобар машки изведувач и најдобра група на Евровизија 2019. Овие награди се доделуваат од 2006 година,