притисни ентер »

Дали ова е новиот моден хит: Женски пролетни одела по кои „полудевме“
Дали ова е новиот моден хит: Женски пролетни одела по кои „полудевме“

Дали ова е новиот моден хит: Женски пролетни одела по кои „полудевме“

Откако ефективните женски одела ја освоија модната сцена, со доаѓањето на потоплите денови, стана јасно дека наскоро на улиците ќе владее и нивната пократка верзија. Добро, ајде да бидеме искрени, многу пократка верзија. Сепак, и покрај кратките панталони, оваа комбинација воопшто не изгледа недолично. Освен што во ваквото одело не можете да останете

#Инста Среќа: Носете тексас од глава до пети без да погрешите!

#Инста Среќа: Носете тексас од глава до пети без да погрешите!

Тексасот е еден од ретките материјали кои се носат во текот на целата година, а кога ќе пристигне пролетта, тогаш буквално ги преплавува улиците. Фармерки, кошули, јакни, здолништа, шорцеви од тексас може да комбинирате буквално на безброј начини, но едно прашање секогаш останува – како да искомбинирате тексас со тексас, а притоа да изгледа убаво?

5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет

5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет

Секоја сезона носи нова листа со модни трендови кои едноставно не можат сите да ги следат од финансиски аспект. Но, во поголемиот дел од тие трендови воопшто не се ни исплати да се вложи затоа што мал дел остануваат на врвот подолго од една сезона. Токму затоа и ја составивме оваа листа од 5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет,

ФОТО 18+: Нора Сегура се соблече потполно гола

ФОТО 18+: Нора Сегура се соблече потполно гола

Ако досега не сте слушнале за Нора Сегура, време е да започнете да ја следите на Инстаграм. Сегура е девојка на Тим Хауард, поранешниот голман на Евертон и репрезентацијата на САД. Нејзините фотографии се најдоа на речиси сите медиуми, а бројот на Инстаграм следбеници на Нора расте од ден за ден – нејзе моментално ја следат 335 илјади луѓе. View this

Македонската фитнес инструктoрка милува да позира во танга – Ана е секс бомба

Македонската фитнес инструктoрка милува да позира во танга – Ана е секс бомба

Ана Стојанова е единствениот фитнес тренер кај нас кој работи исклучиво онлајн со своите клиенти.  Многумина ја нарекуваат македонската Ким Кардашијан, а причината е што има задник од кој што боли глава, View this post on Instagram A little progress each day adds up to big results. 🍑 #peachplan #тренирај A post shared by ANA STOJANOVA (@annstojanova)

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците

Освен што се модерни, се сметаат и за исклучително елегантни. Дека облеката не мора да биде минијатурна или прилепена за телото за да биде секси докажува и фустанот кој е омилен меѓу трендсетерките веќе неколку сезони, а се чини дека ниту во следниов период не планира да се „симне“ од модниот трон. Погодувате? Нормално, станува збор за фустани со отворен