притисни ентер »

Барселона: Тој е нашата најголема грешка во последните неколку години
Барселона: Тој е нашата најголема грешка во последните неколку години

Барселона: Тој е нашата најголема грешка во последните неколку години

Реал Мадрид пред точно еден месец официјално објави дека го доведе 18 годишниот Јапонец, Такефушо Кубо. После Јовиќ, Милитао, Менди и Азар во Реал се одлучија за младиот јапонски репрезентативец кој во наредната сезона би требало да игра за вториот тим на Реал. Кубо беше играч на Барселона, а каталонскиот гигант поради него во 2014 година доби забрана

Барса купи напаѓач од Јапонија

Барса купи напаѓач од Јапонија

Кашима Антлерс официјално го потврди трансферот на напаѓачот Хироки Абе во Барселона. Дваесетгодишниот фудбалер е еден од најголемите таленти на јапонскиот фудбал и стана вториот по Такефуса Кубо (Реал Мадрид), кој ова лето премина во еден од гигантите на Ла Лига. Абе направи деби во сениорскиот фудбал во 2017 година, а минатата сезона триумфираше

Новиот фудбалер на Реал (М) има 18 години и веќе е ѕвезда!

Новиот фудбалер на Реал (М) има 18 години и веќе е ѕвезда!

За фудбалерите на Реал Мадрид летниот одмор заврши. Лука Модриќ, Серхио Рамос, Карим Бензема и останатите веќе ги стартуваа подготовките за претстојната сезона, откако сите заедно моментно се на турнеја во САД. „Кралскиот“ клуб две недели ќе тренира во Монтреал, каде ќе одигра неколку пријателски натпревари, се со цел што подобро да се подготви за

Барселона го „копира“ Реал Мадрид: Ангажираше млад јапонски репрезентативец

Барселона го „копира“ Реал Мадрид: Ангажираше млад јапонски репрезентативец

Веќе е извесен трансферот на младиот јапонски фудбалер и член на најдобрата селекција на Јапонија, Хироки Абе во редовите на Барселона. 20 годишниот офанзивец кој игра по крилните позиции беше член на репрезентацијата на Јапонија на неодамна завршената Копа Америка, а во својата кариера настапуваше за тимот на Кашима. Младиот фудбалер потпиша долгогодишен

Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија

Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија

Кашима Антлерс официјално го потврди трансферот на напаѓачот Хироки Абе во Барселона. 20-годишниот фудбалер е еден од најголемите таленти на јапонскиот фудбал и стана вториот по Такефуса Кубо (Реал Мадрид), кој ова лето премина во еден од гигантите на Ла Лига. Абе направи деби во сениорскиот фудбал во 2017 година, а минатата сезона триумфираше со трофејот

Јапонецот Абе заминува во Барселона

Јапонецот Абе заминува во Барселона

Момчето кое многумина го сметаат за еден од најголемите таленти во јапонскиот фудбал, 20 годишниот Хироки Абе, заминува во Барселона. Минатиот месец фудбалерот запиша и прв натпревар за јапонскиот национален тим за време на учеството во Копа Америка, а во сениорскиот фудбал дебитираше во 2017 година. Loading...

Барселона го „копира“ Реал Мадрид: Ангажираше млад јапонски репрезентативец

Барселона го „копира“ Реал Мадрид: Ангажираше млад јапонски репрезентативец

Веќе е извесен трансферот на младиот јапонски фудбалер и член на најдобрата селекција на Јапонија, Хироки Абе во редовите на Барселона. 20 годишниот офанзивец кој игра по крилните позиции беше член на репрезентацијата на Јапонија на неодамна завршената Копа Америка, а во својата кариера настапуваше за тимот на Кашима. Младиот фудбалер потпиша долгогодишен

Јапонскиот „Меси“ потпиша за Барселона

Јапонскиот „Меси“ потпиша за Барселона

Со своите игри многу потсетува на најголемата ѕвезда на Камп Ноу, Лионел Меси, трансферот на Абе вреди 1.1 милион евра и со потпишан договор на пет години. Абе (20) е една од најголемите јапонски фудбалски надежи и стана вториот по Такефуса Кубо (Реал Мадрид), кој ова лето премина во една од најголемите шпански екипи. Во 2017 година го имаше дебито

Барселона по стапките на Реал Мадрид – Потпишува млад Јапонец

Барселона по стапките на Реал Мадрид – Потпишува млад Јапонец

Младиот јапонски фудбалер Хироки Абе ќе премине во Барселона, потврдено е од клубот од Ј лигата, Кашима Антлерс. Се очекува 20-годишниот напаѓач по медицинските прегледи да потпише повеќегодишен договор, но деталите за него се уште не се соопштени. „За две и пол години во Кашима значајно напредував. Чекам нов предизвик во Барселона, иако ми е многу

Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија

Официјално: Барса купи напаѓач од Јапонија

Кашима Антлерс официјално го потврди трансферот на напаѓачот Хироки Абе во Барселона. 20-годишниот фудбалер е еден од најголемите таленти на јапонскиот фудбал и стана вториот по Такефуса Кубо (Реал Мадрид), кој ова лето премина во еден од гигантите на Ла Лига. Абе направи деби во сениорскиот фудбал во 2017 година, а минатата сезона триумфираше со трофејот