притисни ентер »

Николас Махут нокаутиран во финалето на Вимблдон, сите мислеа дека мечот нема да продолжи, но…
Николас Махут нокаутиран во финалето на Вимблдон, сите мислеа дека мечот нема да продолжи, но…

Николас Махут нокаутиран во финалето на Вимблдон, сите мислеа дека мечот нема да продолжи, но…

Финалето во двојки во машка конкуренција можеше да заврши многу порано поради една бизарна ситуација. Николас Махут игра во тандем со Едуард Роџер Васелин против Хуан Себастијан Кабал и Роберт Фарах, а кон крајот на првиот сет Махут остана да лежи на земја откако топчето го погоди во главата. Фарах силно го удри топчето, а тоа го погоди Французинот