притисни ентер »

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба!
Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба!

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба!

Реал Мадрид изгледа се посериозно се интересира за Пол Погба. Во текот на вчерашниот ден беше промовиран Лука Јовиќ , вечерва на тревникот на „Бернабеу“ и пред медиумите ќе се појави и Еден Азар , наскоро ќе биде претставен и Флориан Менди , а кога ќе се додадат тука и порано завршените трансфери на Едер Милитао и Родриго може да се заклучи дека Реал

Реал Мадрид со нов рекорд во светот на фудбалот

Реал Мадрид со нов рекорд во светот на фудбалот

Реал Мадрид уште пред почетокот на преодниот рок го сруши својот стар рекорд за потрошени средства за купување на играчи. До сега успеаја да регрутираат пет играчи за своите редови и со тоа потрошија неверојатни 317 милиони евра, со што го срушија рекордот од 2009 година, кога за истата намена потрошија 254 милиони евра. Реал Мадрид од Челси ги земаа

Реал го срушија сопствениот рекорд

Реал го срушија сопствениот рекорд

Повеќе од 300 милиони евра луѓето од фудбалскиот клуб Реал Мадрид досега потрошила на нови фудбалери, со што го собориле клупскиот рекорд од јуни 2009 година, пишува „Марка“. Нови играчи на Реал се Родриго (45 милиони евра), Лука Јовиќ (60), Еден Азар (100), Едер Милитао (50) и Ферлан Менди (48). Досега Реал потрошиле 303 милиони евра, а допрва се

Повеќе и од периодот кога беше ангажиран Роналдо: Реал Мадрид веќе потроши над 300 милиони евра

Повеќе и од периодот кога беше ангажиран Роналдо: Реал Мадрид веќе потроши над 300 милиони евра

Во Мадрид се доста активни на трансфер пазарот, Зизу полека но сигурно го склопува мозаикот за идната сезона, но, останува дилемата дали Кралевите со Менди го кажаа последниот збор по ова прашање, се најавуваат и нови трансфери а еден од нив е секако Погба. Пристигнувањето на Ферлан Менди на „Сантијаго Бернабеу“ го одведе Реал Мадрид до над 300 милиони

Реал Мадрид го собори светскиот трансфер рекорд!!!

Реал Мадрид го собори светскиот трансфер рекорд!!!

Потписот на Ферлан Менди ја помина границата од 300 милиони евра на Реал Мадрид за засилувања во летниот преоден рок. Со тоа е соборен клупскиот рекорд од 2009 година кога беа донесени Роналдо, Кака, Бензема, Чаби Алонсо…, а изнесуваше 254 милиони евра. Оттогаш пазарот полуде, цените се драстично зголемени, па поради тоа до моментов, со само пет играчи

Реал го урна рекордот: Досега потрошија повеќе пари отколку кога ги купија Роналдо, Кака…

Реал го урна рекордот: Досега потрошија повеќе пари отколку кога ги купија Роналдо, Кака…

Трансфер периодот само што почна, а Реал Мадрид веќе го урна сопствениот рекорд. Тој потроши повеќе пари од 2009 година кога ги донесе некои од најдобрите и најскапите фудбалери во светот. „Кралевите“ потрошија рекордни 303 милиони евра за трансфери досега, а очигледно тука не планираат да застанат и планираат уште неколку големи трансфери, па сумата

Мбапе му се понудил на Флорентино Перез, Французинот сака во Реал и може да биде купен зa 230 милиони евра

Мбапе му се понудил на Флорентино Перез, Французинот сака во Реал и може да биде купен зa 230 милиони евра

Од Шпанија пристигнува вест дека таткото на Килијан Мбапе го понудил својот син на Флорентино Перез и му кажал на претседателот на Реал дека може да го купи за 230 милиони евра, но има две пречки за реализација на трансферот. „Кралевите“ за новата сезона веќе потрошија над 300 милиони евра, откако набрзина договорија четирија засилувања, Еден Азар,

Азар стигнува денеска, но јаготката на шлагот на Реал допрва доаѓа

Азар стигнува денеска, но јаготката на шлагот на Реал допрва доаѓа

Едер Милитато, Ферлан Менди, Лука Јовиќ и Еден Азар – тоа се досегашните засилувања за Реал Мадрид во летниот преоден рок кои треба да го вратат тимот на старите патеки. Но, голема е можноста најтрофејниот шпански тим до почетокот на сезоната да го договори и најголемиот талент во светот Килијан Мбапе кој ќе биде главната цел на Реал оваа сезона. Според

Реал го подобри рекордот по трошење за трансфери

Реал го подобри рекордот по трошење за трансфери

Реал Мадрид го подобри рекордот за трошење пари за трансфери ова лето. До овој момент „кралскиот клуб“ потрошил 303 милиони евра за засилувања на составот по неубедливата сезона кога отпаднаа во 1/8-финалето на Лигата на шампионите и рано отпадна од битката за титулата во Примера дивизион. Најскапиот летен додаток на тимот од Мадрид е Белгиецот Еден

Еден Азар пристигнува денес, но Реал тек го спрема шлагот на тортата

Еден Азар пристигнува денес, но Реал тек го спрема шлагот на тортата

Мадридски Реал направи веќе неколку фантастични работи. Од наредната сезона дресот на Кралевите ќе го носат Едер Милитао, Ферланд Менди, Лука Јовиќ и Еден Азар, кој во клубот пристигнува денес. Меѓутоа, големите засилувања нема да запрат и голема е можноста да пристигне уште едно големо име. Мундо Депортиво тврди дека после потпишсот на Азар мадридскиот