притисни ентер »

Мик Шумахер дебитира во Формула 1 во 2021 година?
Мик Шумахер дебитира во Формула 1 во 2021 година?

Мик Шумахер дебитира во Формула 1 во 2021 година?

Мик Шумахер, синот на Ф1-легендата Михаел Шумахер, ќе дебитира во најбрзиот автомото спорт во 2021 година, најавуваат медиумите од Германија. Младиот и талентиран 21-годишен возач е интересен за американската екипа Хаас. Засега нема потврда од тимот за преговори со Германецот, но се верува дека тој е мета не само поради способностите да вози добро,