притисни ентер »

Контроверзното претекнување на Хамилтон е „апсолутно во согласност со правилата“?!
Контроверзното претекнување на Хамилтон е „апсолутно во согласност со правилата“?!

Контроверзното претекнување на Хамилтон е „апсолутно во согласност со правилата“?!

Техничкиот директор на Мерцедес, Џејмс Алисон, денеска истакна дека шампионот во Формула 1 Луис Хамилтон постапил во согласност со правилата во текот на претекнувањето на Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија. „Што се однесува до нас, маневрот кој Луис го изведе е апсолутно во согласност со правилата на Меѓународната автомобилска

Хамилтон: Ако нема почит на патеката, тогаш ова ќе се повторува

Хамилтон: Ако нема почит на патеката, тогаш ова ќе се повторува

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон не знае дали неговиот однос со големиот ривал од Ред Бул, Макс Ферстапен ќе биде нормален по сите случувања на патеката Силверстоун на трката за Големата награда на Велика Британија. „Не знам дали ќе имаме нормален однос. Отворен сум за такво нешто, немам никаков проблем, но не знам ни што ќе си речеме еден на друг

„Хамилтон се однесуваше како уличен борец на Силверстоун“

„Хамилтон се однесуваше како уличен борец на Силверстоун“

Пред два дена се случи голем инцидент на трката за Големата награда на Велика Британија меѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен, кога возачот на Ред Бул си го искрши болидот. Хамилтон поради инцидентот доби казна од 10 секунди, но и покрај тоа славеше на крајот на трката и бурно прослави, а тоа налути многумина затоа што поради него претходно можеше да

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун. Стјуардите го казнија Луис со казна од десет секунди, што не го спречи да ја освои трката за Големата награда на Британија. – Адвокатот треба да провери што може

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун. Стјуардите го казнија Луис со казна од десет секунди, што не го спречи да ја освои трката за Големата награда на Британија. – Адвокатот треба да провери што може

Ред Бул ќе се жали на одлуката за казната на Хамилтон

Ред Бул ќе се жали на одлуката за казната на Хамилтон

Раководството на Ред Бул размислува дали да се жали на одлуката за казната на Луис Хамилтон од Мерцедес по инцидентот со Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија. По судирот на Силверстон, Хамилтон беше казнет само со 10 секунди додека неговиот ривал мораше да се откаже од трката зашто му беше здробен болидот. Хамилтон го искористи

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун. Стјуардите го казнија Луис со казна од десет секунди, што не го спречи да ја освои трката за Големата награда на Британија. – Адвокатот треба да провери што може

Со адвокат Ред Бул ќе го испитува судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Со адвокат Ред Бул ќе го испитува судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун. Стјуардите го казнија Луис со казна од десет секунди, што не го спречи да ја освои трката за Големата награда на Британија. – Адвокатот треба да провери што може

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, на трката во неделата во Силверстоун. Стјуардите го казнија Луис со казна од 10 секунди, што не го спречи да ја освои трката за Големата награда на Британија. „Адвокатот треба да провери што може