притисни ентер »

ЗАЕВ СПРЕМЕН „ПАК ДА ГО БАЦИ ПЕНКАЛОТО“: Му се прикpaде на Трамп од зад грб за да го фотографираат и да остварат „средба“
ЗАЕВ СПРЕМЕН „ПАК ДА ГО БАЦИ ПЕНКАЛОТО“: Му се прикpaде на Трамп од зад грб за да го фотографираат и да остварат „средба“

ЗАЕВ СПРЕМЕН „ПАК ДА ГО БАЦИ ПЕНКАЛОТО“: Му се прикpaде на Трамп од зад грб за да го фотографираат и да остварат „средба“

Зоран Заев очигледно е подготвен повторно фигуративно кажано „да го баци пенкалото“. Камерите го фатија Заев како му се шуња од зад грб на американскиот претседател Доналд Трамп за да „оствари“ кратка „средба“ за која пренесуваа повеќето провладини медиуми.  Погледнете како изгледаше сето тоа: "средбата" со Трамп pic.twitter.com/heRKhDBpyX — Митра

НА ЗДРАВЈЕ ЈЕНС - Какво вино му подари Заев на Столтенберг

НА ЗДРАВЈЕ ЈЕНС - Какво вино му подари Заев на Столтенберг

Во бројните фотографии кои ги сподели премиерот Зоран Заев од неговото присуство во Лондон, на Самитот со кој НАТО одбележува седумдесетгодишнина од своето постоење, е и онаа како му подарува вино на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. Тој во својата објава вели дека Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели, и му посакува

Заев му даде подарок на Столтенберг

Заев му даде подарок на Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. "You will join NATO" рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. Ова го напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук. - На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино, напиша

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Премиерот, Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. „Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. ‘You will join NATO’, рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон

Заев со подарок за Столтенберг: „Уживај во вкусот на ова одлично македонско вино“

Заев со подарок за Столтенберг: „Уживај во вкусот на ова одлично македонско вино“

Зоран Заев со владина делегација во Лондон денеска каде почнува дводневен самит на НАТО со цел да се покаже единството и силата на Алијансата, која ја слави својата 70-годишнина од основањето. Премиерот Заев се сретна со Столтенберг и му подари македонско вино, па на фејсбук објави неколку фотографии и напиша: Генералниот секретар на NATO, Jens Stoltenberg

Заев на Столтенберг му подари македонско вино

Заев на Столтенберг му подари македонско вино

Во објавата на ФБ профилот , премиерот Заев напиша ,, Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. "You will join NATO" рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино

Заев му подари македонско вино на Столтенберг во Лондон

Заев му подари македонско вино на Столтенберг во Лондон

Премиерот Заев, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Тој објави твит во кој истакна дека Столтенберг еден од наголемите поддржувачи и пријатели на Северна

Македонско вино за Столтенберг

Македонско вино за Столтенберг

,,Генералниот секретар на NATO, Јенс Столтенберг, е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино“-порача премиерот Заев.

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Премиерот Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на алијансата, Јенс Столтенберг. „Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. ‘You will join NATO’, рече во една пригода и покажа на дело дека алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Премиерот, Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот