притисни ентер »

Дрвокрадeц се обидел да згази полицајци
Дрвокрадeц се обидел да згази полицајци

Дрвокрадeц се обидел да згази полицајци

Вчера околу 19 часот, на земјен пат кон тетовското село Доброште, полицајци од полициската станица за граничен надзор Рогачево забележале возило - џип марка УАЗ, со тетовски регистарски таблички управувано од А.А. (61) од Добриште и дале знак за запирање на возило. Возилото не застанало, продолжило со движење и се обидело да удри во полицајците. Тие

Пукање во Тетово: Среде бел ден ќе биле прегазени полицајци

Пукање во Тетово: Среде бел ден ќе биле прегазени полицајци

Жител на тетовското село Доброште вчера околу 19 часот се обидел да прегази полициски службеници, кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел, кога се обиделе да го запрат за извршување контрола. Возачот продолжил со управување на возилото, ја зголемил брзината и избегал. Како што соопштија од полицијата од СВР Тетово, возилото во доцните часови

Филмски случај во тетовско: Полицајци пукале откако сакал да ги прегази со џип

Филмски случај во тетовско: Полицајци пукале откако сакал да ги прегази со џип

На 16.05.2019 година околу 19.00 часот, на земјен пат кон тетовското село Доброште, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево забележале возило – џип марка “УАЗ“, со тетовски регистарски таблички управувано од А.А. (61) од Добриште при што дале знак за запирање на возило, информира МВР. Возилото не застанало, продолжило

Полицијата морала да пука: Тетовчанец направил драма

Полицијата морала да пука: Тетовчанец направил драма

Жител на тетовското село Доброште се обидел да прегази полициски службеници кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел кога се обиделе да го запрат за извршување контрола, соопшти СВР Тетово. Полицајците се тргнале настрана и испукале предупредувачки куршуми. -Околу 19 часот, на земјен, шумски пат за тетовското село Доброште, патрола од Полициската

Полицијата морала да пука: Тетовчанец направил драма

Полицијата морала да пука: Тетовчанец направил драма

Жител на тетовското село Доброште се обидел да прегази полициски службеници кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел кога се обиделе да го запрат за извршување контрола, соопшти СВР Тетово. Полицајците се тргнале настрана и испукале предупредувачки куршуми. -Околу 19 часот, на земјен, шумски пат за тетовското село Доброште, патрола од Полициската

Жител на тетовско Доброште сакал да прегази полицајци

Жител на тетовско Доброште сакал да прегази полицајци

Жител на тетовското село Доброште се обидел да прегази полициски службеници кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел кога се обиделе да го запрат за извршување контрола, соопшти СВР Тетово. Полицајците се тргнале настрана и испукале предупредувачки куршуми. -Околу 19 часот, на земјен, шумски пат за тетовското село Доброште, патрола од Полициската

ПОВТОРНО ПУKAЊЕ ВО ТЕТОВО: Со џип се обидел да пpeгази полицajци

ПОВТОРНО ПУKAЊЕ ВО ТЕТОВО: Со џип се обидел да пpeгази полицajци

Како што соопшти СВР Тетово, жител на тетовското село Доброште се обидел да пpeгази полициckи службеници кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел кога се обиделе да го запpaт за извршување контpoла. Жител на тетовското село Доброште вчера околу 19 часот се обидел да пpeгази полициckи службеници, кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел,

Жител на тетовско Доброште сакал да прегази полицајци

Жител на тетовско Доброште сакал да прегази полицајци

Полицајците се тргнале настрана и испукале предупредувачки куршуми. -Околу 19 часот, на земјен, шумски пат за тетовското село Доброште, патрола од Полициската станица за граничен надзор Рогачево забележала џип „УАЗ" со тетовски регистарски ознаки, управуван од 61-годишниот А.А. од Доброште. На дадениот знак џипот не застанал и продолжил со движење,

Возач сакал да прегази полицајци

Возач сакал да прегази полицајци

Шеесет и едногодишникот ноќеска од полициска патрола е пронајден и уапсен. Жител на тетовското село Доброште се обидел да прегази полициски службеници кои го затекнале на земјен пат во шумскиот предел кога се обиделе да го запрат за извршување контрола, соопшти СВР Тетово. Полицајците се тргнале настрана и испукале предупредувачки куршуми. – Околу

МВР-билтен

МВР-билтен

Вчера околу 9:30 часот на локалниот пат за село Дреново, кавадаречко, патничко возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Ц. П. (56) од село Дреново, излетало од патот. Скопје, 17 мај 2019 (МИА) – Вчера околу 9:30 часот на локалниот пат за село Дреново, кавадаречко, патничко возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски