притисни ентер »

Моментот кога Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренинг

Моментот кога Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренинг

Легендарниот возач Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренингот пред трката Indy 500, откако загуби контрола над болидот. За среќа, ударот не беше директен. Оваа несреќа можеше да има катастрофални последици, но мина без потешки повреди за Алонсо, кој успеа да излезе од скршениот болид и итно да биде пренесен во болница. Откако докторите детално

Фернандо Алонсо го уништи болидот, но за среќа мина без повреди!

Фернандо Алонсо го уништи болидот, но за среќа мина без повреди!

Легендарниот шпански возач, Фернандо Алонсо имаше страшен судир на тренингот пред трката Инди 500, но за среќа остана неповреден. 37-годишниот Алонсо на еден од последните тренинзи загуби контрола врз болидот и со полна брзина удри прво во едниот, а потоа и во другиот ѕид, за да на крај болидот биде целосно оштетен. Шпанецот по судирот веднаш бил однесен

Алонсо доживеа тежок судир на подготовките за „Инди 500“

Алонсо доживеа тежок судир на подготовките за „Инди 500“

Поранешниот возач во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, за време на подготовките за трката „Инди 500“, на патеката во Индијианаполис, доживеа инцидент откако во третата кривина изгуби контрола врз својот Мекларен и удри во ѕидот. Алонсо веднаш е пренесен во медицинскиот центар каде е констатирано дека не претрпел никакви повреди. Веднаш потоа, Алонсо

Избегна посериозни повреди: Алонсо со огромна брзина се одбиваше од ѕидовите на Индикар

Избегна посериозни повреди: Алонсо со огромна брзина се одбиваше од ѕидовите на Индикар

Легендарниот, 37 годишен Фернандо Алонсо имаше голема среќа на тренингот пред трката Инди 500 во Индијанаполис. Шпанецот со голема брзина удри во заштитниот ѕид покрај патеката, потоа се одби удри во другиот за на крај уште еднаш да се удри во првиот заштитен ѕид. За среќа, ваквиот инцидент помина без посериозни повреди за Алонсо кој веднаш бил примен

Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

Легендарниот шпански возач Фернандо Алонсо доживеа тежок судир на тренингот пред трката Инди 500. Алонсо во текот на тренингот загуби контрола над својот болид и при полна брзна удри во еден, а потоа влезе и во друг ѕид. Се изгледаше навистина страшно, но за среќа Алонсо се извлече без потешки повреди, иако лесно можеше да ги добие по ваквиот удар

Фернандо Алонсо со полна брзина удри во ѕид

Фернандо Алонсо со полна брзина удри во ѕид

Легендарниот шпански возач имаше страшен судир на тренингот пред трката Инди 500. Алонсо во текот на тренингот изгуби контрола над болидот и при полна брзина удри прво во едниот, а потоа во другиот ѕид. Ударот изгледаше навистина страшно, а Шпанецот за среќа се извлече без потешки повреди. Самиот излезе од болидот и веднаш бил пренесен во болница на

Крвта да ви се заледи: Алонсо со 300 на час „леташе“ од ѕид во ѕид и остана неповреден

Крвта да ви се заледи: Алонсо со 300 на час „леташе“ од ѕид во ѕид и остана неповреден

Поранешниот двоен светски првак во Формула 1, Фернандо Алонсо имаше неверојатна среќа во тешката несреќа на својата прва трка Индијанаполис 500, откако со болидот во Инди-кар се заби во бетонски ѕид со брзина од 300 километри на час. Многупати на една од најбрзите трки на светот, каде се развива и до 350 километри на час, возачи минувале со сериозни