притисни ентер »

Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“
Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“

Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“

На својот официјален Инстаграм профил се огласи и претседателот на Србија, Александар Вучиќ. На својот официјален Инстаграм профил се огласи и претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој преку објавеното видео му даде поддршка на српскиот ас Новак Ѓоковиќ и му одговори на премиерот на Австралија на неговата последна одлука за укинување на визата

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја пркоментира ситуацијата околу Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен. Вучиќ, на видеопорака објавена на „Инстаграм“ се осврна на изјавата на премиерот на Австралија, Скот Морисон, кој истакна дека ја поддржува одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз цела нација?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја пркоментира ситуацијата околу Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен. Вучиќ, на видеопорака објавена на „Инстаграм“ се осврна на изјавата на премиерот на Австралија, Скот Морисон, кој истакна дека ја поддржува одлуката за укинување на визата за српскиот тенисер

Вучиќ со порака до австралискиот премиер: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ?

Вучиќ со порака до австралискиот премиер: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ?

По повод драмата со светскиот најдобар тенисер Новак Ѓоковиќ, се огласи српскиот претседател Александар Вучиќ и испрати порака до својот австралиски колега. View this post on Instagram A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) Вучиќ во видеото му дава поддршка на Новак Ѓоковиќ и му се обраќа на премиерот на Австралија, по повод одлуката

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз целата нација?

Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз целата нација?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја коментира ситуацијата во врска со Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен. Вучиќ во видеопорака објавена на „Инстаграм“ се осврна на изјавата на премиерот на Австралија, Скот Морисон, кој истакна дека ја поддржува одлуката за укинување на визата за српскиот

Вучиќ за случајот Ѓоковиќ: Австралија ни покажа како изгледа небитно правосудство

Вучиќ за случајот Ѓоковиќ: Австралија ни покажа како изгледа небитно правосудство

Претседателот на Србија Александар Вучиќ му испрати порака за поддршка на Новак Ѓоковиќ и му одговори на премиерот на Австралија, Скот Морисон. Вучиќ на својот официјален Инстаграм профил најостро ја осуди одлуката за одземање на визата на најдобриот светски тенисер по втор пат за неколку дена. Изјавата на претседателот на Србија ја пренесуваме во

Вучиќ: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ и се изживувате врз цела една нација

Вучиќ: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ и се изживувате врз цела една нација

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги искористи социјалните мрежи за да ја коментира ситуацијата во врска со Новак Ѓоковиќ и неговиот настап на Австралија опен. „Се соочуваме со многу проблеми и притисоци, но она што нам како народ никогаш не успеале да ни го одземат се срцето, гордоста и достоинството. Ова го велам поради она што последните

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак? Б.Б. Пред 3 минути Фото Колаж на СП/ ЕПА Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави видео каде се обраќа до австралискиот премиер Скот Морисон околу состојбата со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ . View this post on Instagram A post shared by Aleksandar

Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ?

Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Ѓоковиќ?

Ако сакавте да му забраните на Ѓоковиќ да го освои трофејот по 10-ти пат, зошто не го вративте веднаш, зошто не му кажавте дека е невозможно да добие виза? Зошто го малтретирате?“ му порача претседателот на Србија Александар Вучиќ, на австралискиот премиер Скот Морисон. Вучиќ преку видео-порака на Инстаграм му даде поддршка на српскиот тенисер и реагираше