притисни ентер »

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ
РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар кој вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампионите преку соопштение ја објасни новонастанатата ситуација и причините поради кои е дојдено до неа. Во продолжение во целост го пренесува соопштението на „црвено-црните“. – По освојувањето на двојната круна во Македонија, со нетрпение го очекувавме почетокот

РК Вардар со соопштение: Вардар бил и ќе биде бренд, заслужува поддршка кога му е најпотребно

РК Вардар со соопштение: Вардар бил и ќе биде бренд, заслужува поддршка кога му е најпотребно

Европската ракометна федерација ја потврди одлуката на Извршниот комитет со која не му се дозволи учество на Вардар во Лигата на шампионите во сезоната 2022/2023 година. Причина за оваа одлука е несредената финансиска ситуација, која го доведуваше до знак прашалник и настапот на двократниот освојувач на Лигата на шампионите од 2017 и 2019 година минатата

Михајловски: Вардар не може во ЛШ поради ненавремено подмирување на обврските

Михајловски: Вардар не може во ЛШ поради ненавремено подмирување на обврските

Михајловски: Вардар не може во ЛШ поради ненавремено подмирување на обврските Ф.К. Пред 1 минута ЕХФ го исфрли Вардар 1961 од Лигата на шампионите/Фото: РК Вардар Европската ракометна федерација не му дозволи на Вардар да учествува во Лигата на шампионите во сезоната 2022/2023 година. Причината за ваквата драконска казна на ЕХФ се побарувања што ги

Михајло Михајловски: Следните чекори на Вардар ќе ги обелодениме во понеделник

Михајло Михајловски: Следните чекори на Вардар ќе ги обелодениме во понеделник

Почитувани спортски пријатели, навивачи и поддржувачи на РК Вардар По освојувањето на двојната круна во Македонија, со нетрпение го очекувавме почетокот на новата сезона во која повторно ќе играме меѓу најдобрите екипи во Лигата на шампионите. Стабилноста на клубот последните две сезони ни дава за право да се надеваме на повторување и подобрување на

Вардар: Изминатите две години плативме долг од 2,3 милиони евра

Вардар: Изминатите две години плативме долг од 2,3 милиони евра

Ракометниот клуб Вардар вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампиони и воедно сите натпреварувања „под капата“ на ЕХФ. Европската куќа на ракометот се повика на старите долгови на клубот направени од претходниот газда, Сергеј Самсоненко. Денеска „црвено-црните“ се огласија со соопштение преку кое информираат дека се подмирени дури 2,3 милиони

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Се исполнија најавите од пред неколку дена, дека македонскиот ракометен првак Вардар ќе остане без место во Лигата на шампионите поради неисполнети финансиски обврски. Ова преку својот сајт го потврди и Европската ракометна федерација (ЕХФ). – Извршниот комитет на Европската ракометна федерација на состанокот во петокот, на 17 јуни, одлучи дека македонскиот

РК Вардар: Немаме тужба од никого, ќе останеме број еден спортски бренд!

РК Вардар: Немаме тужба од никого, ќе останеме број еден спортски бренд!

Откако ЕХФ го исклучи РК Вардар од Лигата на Шампионите за следната сезона, од клубот излегоа со официјално соопштение, преку кое ја објаснија целата ситуација. „Почитувани спортски пријатели, навивачи и поддржувачи на РК Вардар По освојувањето на двојната круна во Македонија, со нетрпение го очекувавме почетокот на новата сезона во која повторно ќе

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Македонскиот ракометен првак Вардар кој вчера и официјално беше исклучен од Лигата на шампионите преку соопштение ја објасни новонастанатата ситуација и причините поради кои е дојдено до неа. Во продолжение во целост го пренесува соопштението на „црвено-црните“. – По освојувањето на двојната круна во Македонија, со нетрпение го очекувавме почетокот

Тренерот Давид Дејвис прв ќе го напушти Вардар

Тренерот Давид Дејвис прв ќе го напушти Вардар

Ракометниот првак Вардар 1961 доби суспензија од ЕХФ за настап во Лигата на шампионите следната сезона, поради неподмирени стари долгови кон играчи и поранешни членови на клубот. Оваа одлука секако ќе предизвика многу бура во клубот и поголем дел од ракометарите размислуваат за заминување. Добивај вести на вибер> Се чини дека прв ќе замине тренерот