притисни ентер »

Уапасен менаџер поради трансферите на Митровиќ и Тилеманс
Уапасен менаџер поради трансферите на Митровиќ и Тилеманс

Уапасен менаџер поради трансферите на Митровиќ и Тилеманс

Белгиската полиција во средата го уапсила познатиот фудбалски менаџер Кристоф Енротај, поради неправилност при трансфери што ги направила неговата агенција. Покрај Енротај уапсен бил и еден негов соработник. Инаку еден од клиентите на овој менаџер е и голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа. Полицијата во Белгија, во април минатата година, извршила неколку

Полициска акција во Белгија: Уапсен менаџер поради трансфер на Митровиќ

Полициска акција во Белгија: Уапсен менаџер поради трансфер на Митровиќ

Акцијата на полицијата во Белгија беше одржана утринава, а падна познат менаџер, поради тоа што перел пари при трансферот на Александар Митровиќ од Андерлехт во Њукасл. Очигледно истрагата ја донела полицијата до некои детали, а освен трансферот на Митровиќ, се шпекулира дека сомнително е и преминувањето на Тилеманс во Монако. Сомнителни се 20 луѓе,а

Уапсени се две лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ во Њукасл

Уапсени се две лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ во Њукасл

По наредба на обвинителството од Белгија утрово се упасени две лица поради перење пари и корупција при трансферот на Србинот Александар Митровиќ од Андерлехт во Њукасл. Напаѓачот во 2015 се пресели на Сент Џејмс Парк во зделка вредна околу 18,5 милиони евра, но неодамна беше отворена истрага поради сомнителни активности и во април беше извршен претрес

Уапсени две лица поради перење пари при трансфер на Митровиќ во Њукасл

Уапсени две лица поради перење пари при трансфер на Митровиќ во Њукасл

Во Лондон, Монако и Белгија поради сомнежи за перење пари при трансферот на српскиот фудбалски интеранционалец Александар Митровиќ во Њукасл, полицијата привела две лица. Митровиќ премина од Андерлехт во Њукасл во 2015 година за отштета од 18,5 милиони евра. Обвинителите потврдија дека во акцијата се уапсени менаџерот и неговиот асистент, но не ги

Голема полициска акција: Уапсени два лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ!

Голема полициска акција: Уапсени два лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ!

Англиските медиуми пренесуваат дека во тек е голема полициска акција во Лондон, Монако и Брисел поради сомнеж дека се испрани пари во трансферот на српскиот напаѓач, Александар Митровиќ во Њукасл. Митровиќ во 2015 се пресели на Сент Џејмс Парк во зделка вредна околу 18,5 милиони евра, но неодамна беше отворена истрага поради сомнителни активности и

Голема полициска акција во Белгија, Монако и во дел од Лондон: Сомнителен трансфер и перење пари!

Голема полициска акција во Белгија, Монако и во дел од Лондон: Сомнителен трансфер и перење пари!

Во тек е голема полициска акција во дел од Лондон, Монако и во Беглија, поради сериозни индиции и сомнежи дека познати играчи учествувале во перење пари. Една од главните мети за оваа рација или акција на интерпол и жандармеријата во Белгија, е Александар Митровиќ, кој сега настапува во Белгија. Полицијата дури влегла и во просториите на Андерлехт

Голема полициска акција: Уапсени два лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ!

Голема полициска акција: Уапсени два лица поради перење пари при трансферот на Митровиќ!

Share Tweet Share Share Email Comments Англиските медиуми пренесуваат дека во тек е голема полициска акција во Лондон, Монако и Брисел поради сомнеж дека се испрани пари во трансферот на српскиот напаѓач, Александар Митровиќ во Њукасл. Напаѓачот во 2015 се пресели на Сент Џејмс Парк во зделка вредна околу 18,5 милиони евра, но неодамна беше отворена

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Во тек е голема полициска акција во Лондон, Монте Карло и во Белгија поради сомневање за перење пари при трансферот на Александар Митровиќ од Андерлехт во Њукасл. Во координирана акција на полициите во три држави, во Англија, Монако и Белгија, се апсат луѓе и се запленуваат документи поради сомнежи за перење на пари при фудбалски трансфери. Англиските

Во тек е голема полициска акција: Апсења во Лондон, Белгија и Монако….

Во тек е голема полициска акција: Апсења во Лондон, Белгија и Монако….

Во тек е голема полициска акција во Лондон, Монако и Белгија поради сомнеж за перење пари во трансферот на српскиот напаѓач Александар Митровиќ во Њукасл. Поради овој случај претходно оваа година беа претресувани просториите на Андерлехт и Белгискиот фудбалски сојуз. Митровиќ премина од Андерлехт во Њукасл во 2015 година за отштета од 18,5 милиони

Уапсен менаџерот на Тибо Куртоа, обвинет е за перење пари при фудбалски трансфери

Уапсен менаџерот на Тибо Куртоа, обвинет е за перење пари при фудбалски трансфери

Федералниот суд на Белгија поведе обвинение за перење пари и корупција и побара апсење на седум луѓе во Лиеж (Белгија), Монако и Лондон, меѓу кои се наоѓа и Кристоф Енроте, менаџерот на голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа. Обвинението претежно се однесува на активности на перење пари и корупција при трансфери на фудбалери – се наведува во соопштението