притисни ентер »

Бојан Богдановиќ заврши во најлошиот тим во НБА, но добро пофитираше
Бојан Богдановиќ заврши во најлошиот тим во НБА, но добро пофитираше

Бојан Богдановиќ заврши во најлошиот тим во НБА, но добро пофитираше

Хрватскиот кошаркар Бојан Богдановиќ по три години поминати во Јута повторно ќе ја промени средината откако денеска беше трејдуван во Детроит Пистонс за канадскиот центар Кели Олиник и бекот Сабен Ли. Со тоа продолжи реконструкцијата на тимот кој претходно остана без Руди Гобер и Донован Мичел. Денвер беше „фенерџија“ претходната сезона со скор од

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс Бојан Богдановиќ има нов клуб. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално. Хрватот ќе замине во редовите на Пистонс, додека Јута ќе ги добие Кели Олиник и Сабин Ли. „Џезерите“ претходно ја завршија соработката

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс Бојан Богдановиќ има нов клуб. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално. Хрватот ќе замине во редовите на Пистонс, додека Јута ќе ги добие Кели Олиник и Сабин Ли. „Џезерите“ претходно ја завршија соработката

Бојан Богдановиќ ја продолжува кариерата во Детроит пистонс

Бојан Богдановиќ ја продолжува кариерата во Детроит пистонс

Бојан Богдановиќ ја продолжува кариерата во Детроит пистонс Ф.К. Пред 3 минути Хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ има нов НБА предизвик/фото: EPA-EFE/FILIP SINGER Јута џез направи размена со Детроит пистонс во кој го испрати најдобриот хрватски кошаркар Бојан Богдановиќ , објави „ЕСПН“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Клубот

Јута најде нов клуб и за Богдановиќ

Јута најде нов клуб и за Богдановиќ

Јута Џез ја продолжи големата реконструкција на ростерот и му најде нов клуб и на Бојан Богдановиќ. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално. Со истиот, Хрватот ќе замине во редовите на Пистонс, додека Јута ќе ги добие Кели Олиник и Сабин Ли. „Џезерите“

Бојан Богдановиќ кариерата ја продолжува во Детроит

Бојан Богдановиќ кариерата ја продолжува во Детроит

Хрватскиот интернационалец Бојан Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во екипата на Детроит Пистонс. Искусниот кошаркар ќе замине од Јута Џез, каде играше во изминатите три години. Во спротивен правец во Солт Лејк Сити ќе се упатат Сабен Ли и Кели Олиник. Од договорот со „џезерите“ му остана само уште една година. Во истата требаше да заработи 19,5

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Бојан Богдановиќ има нов клуб. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално. Хрватот ќе замине во редовите на Пистонс, додека Јута ќе ги добие Кели Олиник и Сабин Ли. „Џезерите“ претходно ја завршија соработката и со најголемите ѕвезди, Руди Гобер и […]