притисни ентер »

Фудбалерите ја почувствуваа „Динамо арена“: Стадионот кој носи незаборавни спомени од 2020. година
Фудбалерите ја почувствуваа „Динамо арена“: Стадионот кој носи незаборавни спомени од 2020. година

Фудбалерите ја почувствуваа „Динамо арена“: Стадионот кој носи незаборавни спомени од 2020. година

Македонската фудбалска репрезентација го одработи официјалниот тренинг на „Динамо арена“ оваа вечер во Тбилиси, веднаш по одработената прес-конференција од страна на селекторот Благоја Милевски и дефанзивецот Џани Алиоски. По обраќањето на македонските претставници, дојде ред за излегуавње на тревникот на кој утре ќе се игра натпреварот во Лигата на

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси. – Се концентрираме на тоа како ќе функционираме како тим против одличен противник. Македонија имаше одлични

Алиоски: „Сонот за пласман на Европско беше од овде, ќе се обидеме да победиме денес против Грузија!“

Алиоски: „Сонот за пласман на Европско беше од овде, ќе се обидеме да победиме денес против Грузија!“

Македонската А репрезентација денес во 18:00 часот во Тбилиси го игра натпреварот од 5. коло во групата од Лига на нации против домашната Грузија. На официјалната прес-конференција пред новинарите говореа селекторот Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски. Езѓан Алиоски – репрезентативец на Македонија: – Го исполнивме сонот овде, се пласиравме

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации. Селекторот Благоја Милевски го нема на располагање најдобриот состав, но не недостига мотивација кај фудбалерите за успех. Грузија во Скопје оствари

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фото: ФФМ Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации. Селекторот Благоја Милевски го нема на располагање најдобриот состав, но не недостига мотивација кај

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Фудбалерите посакуваат нов успех во Тбилиси

Топспорт во Тбилиси, Никола Ѓуровски Фото: ФФМ Добивај вести на вибер Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа официјалниот тренинг на стадионот на Динамо Тбилиси, во пресрет на утрешниот натпревар против Грузија, претпоследен во ова издание од Лигатата на нации. Селекторот Благоја Милевски го нема на располагање најдобриот состав, но не недостига

Милевски: Во Тбилиси дојдовме да победиме

Милевски: Во Тбилиси дојдовме да победиме

Македонската фудбалска репрезентација утревечер од 18ч игра против домашната Грузија натпревар од Лигата на нациите. Во Тбилиси ќе настапиме без Ристовски, Адеми, Етеми и Чурлинов. Селекторот Милевски најави шанса за помладите на прес конференцијата пред утрешната средба: „Се концентрирам како ќе функционира нашиот тим и како ние ќе функционираме против

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Милевски и Алиоски од Тбилиси: Дојдовме по победа

Победнички амбиции пред утрешниот натпревар против Грузија во рамки на претпоследното коло во Лигата на нации искажаа македонскиот селектор Благоја Милевски и репрезентативецот Езѓан Алиоски на вечерашната официјална прес-конференција во Тбилиси. –Се концентрираме на тоа како ќе функционираме како тим против одличен противник. Македонија имаше одлични