притисни ентер »

Сари: Не гледав мечеви на СП, таму нема што да се научи
Сари: Не гледав мечеви на СП, таму нема што да се научи

Сари: Не гледав мечеви на СП, таму нема што да се научи

Стратегот на Челзи , Маурисио Сари, призна дека не гледал ниеден натпревар на Светското првенство (СП) во фудбал кое изминатата година се одржа во Русија . Искусниот стратег смета дека интернационалните мечеви се досадни и дека нема што да се научи од тренерите од истите средби. „Не гледав мечеви на СП. Ништо не видов од натпреварите. Зошто? Не ги