притисни ентер »

Лазаревски перфектен во новата победа на Тримо Требње
Лазаревски перфектен во новата победа на Тримо Требње

Лазаревски перфектен во новата победа на Тримо Требње

Тимот на Тримо Требње продолжи да реди победи во првата лига на Словенија, а најновата ја забележа во дуелот со Јерузалем Ормож кој го реализираше со 37-28. Првиот дел мина во изедначена борба и домаќините на пауза заминаа само со еден гол позитива (16-15), меѓутоа во продолжението се сменија работите, избраниците на Зорман го засилија темпото, беа