притисни ентер »

Домашен гвакамоле сос
Домашен гвакамоле сос

Домашен гвакамоле сос

Домашен гвакамоле сос Сосот гвакамоле е веројатно најпознатиот оброк од авокадо и може да се јаде како сос или салата. Постојат различни рецепти за ова јадење, а еве еден одличен. Состојки: Во сад со средна големина измешајте го авокадото, сокот од лимон и солта. Измешајте, а потоа додадете го кромидот, магдоносот, доматот  и лукот исецкани на коцки,

Домашен гвакамоле сос

Домашен гвакамоле сос

Сосот гвакамоле е веројатно најпознатиот оброк од авокадо и може да се јаде како сос или салата. Постојат различни рецепти за ова јадење, а еве еден одличен. Состојки: Едно авокадо ½ зелен лимон ½ лажичка сол ½ кромид 1 ½ лажичка свеж магданос или доколку можете да најдете свеж коријандер 1 поголем домат 2 чешниња лук Цили пиперчиња по вкус Во сад

Направете сами домашен гвакамоле сос

Направете сами домашен гвакамоле сос

Сосот гвакамоле е веројатно најпознатиот оброк од авокадо и може да се јаде како сос или салата. Постојат различни рецепти за ова јадење, а еве еден одличен. Состојки: Едно авокадо ½ зелен лимон ½ лажичка сол ½ кромид 1 ½ лажичка свеж магданос или доколку можете да најдете свеж коријандер 1 поголем домат 2 чешниња лук Цили пиперчиња по вкус Во сад