притисни ентер »

Експертите ве советуваат: Како да носите црвена сенка за очи?
Експертите ве советуваат: Како да носите црвена сенка за очи?

Експертите ве советуваат: Како да носите црвена сенка за очи?

Не се плашите да носите црвен кармин, но кога станува збор за црвена сенка? Звучи како некој авангарден тренд од модна писта кој не може да се носи во реалниот живот. Но, експертите за шминкање се согласуваат: црвената сенка секому може добро да стои, но само треба да ја пронајдете совршената нијанса! Еве неколку совети што треба да ги следите за да