притисни ентер »

Гаруба потпиша за Голден Стејт Ворирос
Гаруба потпиша за Голден Стејт Ворирос

Гаруба потпиша за Голден Стејт Ворирос

Гаруба потпиша за Голден Стејт Ворирос Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Усман Гаруба потпиша договор со тимот на Голден стејт Вориорс. Иако се шпекулираше дека може да се врати во Европа По долго размислување, тој одлучи да се приклучи на тимот на Стив Кер. Минатата сезона Гаруба ја мина во Хјустон, кои потоа го проследија во развојната Џи-лига

Пофалби за Крис Пол од тренерот Кер: Имаме шестмина стартери во тимот

Пофалби за Крис Пол од тренерот Кер: Имаме шестмина стартери во тимот

Новата сезона во НБА лигата ќе започне за нешто помалку од еден месец. Екипите полека влегуваат во екот на подготовките, а наскоро се очекува и стартот на претсезонските мечеви. Голден Стејт Вориорс одново имаат исклучително силен тим, а за ситуацијата во клубот зборуваше и тренерот Стив Кер, кој најмногу се осврна на новото засилување, плејмејкерот

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруба потпиша договор со тимот на Голден стејт Вориорс. Иако се шпекулираше дека може да се врати во Европа и да потпише за Реал Мадрид, тоа не се случи. По долго размислување, тој одлучи да се приклучи на тимот на Стив Кер. Минатата сезона Гаруба ја мина во Хјустон, кои потоа го проследија во развојната Џи-лига. Гаруба беше

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруба потпиша договор со тимот на Голден стејт Вориорс. Иако се шпекулираше дека може да се врати во Европа и да потпише за Реал Мадрид, тоа не се случи. По долго размислување, тој одлучи да се приклучи на тимот на Стив Кер. Минатата сезона Гаруба ја мина во Хјустон, кои потоа го проследија во развојната Џи-лига. Гаруба беше

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Гаруба во Голден стејт Ворирос

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруба потпиша договор со тимот на Голден стејт Вориорс. Иако се шпекулираше дека може да се врати во Европа и да потпише за Реал Мадрид, тоа не се случи. По долго размислување, тој одлучи да се приклучи на тимот на Стив Кер. Минатата сезона Гаруба ја мина во Хјустон, кои потоа го проследија во развојната Џи-лига. Гаруба беше