притисни ентер »

Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење
Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење

Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16-годишен малолетник, сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче, интервенирал полицаец кој пукал во воздух

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче, интервенирал полицаец кој пукал во воздух

На Гумење ноќеска се тепале коњаници од Скопско Лисиче, а полицаец пукал во воздух да ги смири, потврдуваат од МВР. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролирал на местото викано Гумење, забележал тепачка меѓу крушевчанецот К.К од една страна и петорица скопјани од друга страна, при што тие меѓусебно си размениле по неколку удари со раце и нозе. Скопјаните

Преглед на вести во 15 часот: Три години од Договорот со Бугарија, почнува одбележувањето на Илинден во Крушево, на Гумење „почна востанието“…

Преглед на вести во 15 часот: Три години од Договорот со Бугарија, почнува одбележувањето на Илинден во Крушево, на Гумење „почна востанието“…

ЗАЕВ : Договорот за добрососедство со Бугарија стана инспирација за соработка за регионот и пошироко. ДИМИТРОВ : Ако одиме по патот на пријателството, заедничката историја ќе ни се насмевнува , а заедничката европска иднина ќе нѐ пречека. Во КРУШЕВО почнуваат чествувањата за 117-годишнината од Илинденското востание. Од МВР потврдиле дека ноќеска, кај

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

Инцидентот се случил околу 2 часот , а инволвирани биле шест лица.  Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови на коњаницата кои се удирале со раце и нозе. Која е причината за тепачката информации нема.. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. За да ги смири, тој од службениот пиштол испукал

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Коњаници се степале со крушевчанец на Гумење

Коњаници се степале со крушевчанец на Гумење

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови на коњаницата кои се удирале со раце и нозе. За да ги смири полицаецот

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус . Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови на коњаницата кои се удирале со раце и нозе. За да ги смири полицаецот

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњицата од скопско

Инцидент на „Гумење“: Се степале крушевчанец и коњаници од Лисиче, полицаец испукал предупредувачки куршум

Инцидент на „Гумење“: Се степале крушевчанец и коњаници од Лисиче, полицаец испукал предупредувачки куршум

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.(41) и 16 годишен малолетник сите од Скопје, кои биле дел од групата која дошла со коњаницата од скопско