притисни ентер »

Шифрин нова рекордерка – 83. победа во кариерата

Шифрин нова рекордерка – 83. победа во кариерата

Американката Микаела Шифрин, поладнево влезе во скијачката историја. Таа победи во велеслаломската трка во Кронплац, Италија и стана скијачка со најмногу победи во Светскиот куп. Шифрин во Кронплац победи пред Швацарката Лара Гут Бехрами и Италијанката Фредерика Брињоне. Шифрин ја забележа 83. победа во Светскиот куп. Четири победи и недостигаат да

Шифрин нова рекордерка – 83 победа во кариерата

Шифрин нова рекордерка – 83 победа во кариерата

Американката Микаела Шифрин, поладнево влезе во скијачката историја. Таа победи во велеслаломската трка во Кронплац, Италија и стана скијачка со најмногу победи во Светскиот куп. Добивај вести на вибер Шифрин во Кронплац победи пред Швацарката Лара Гут Бехрами и Италијанката Фредерика Брињоне. Шифрин ја забележа 83. победа во Светскиот куп. Четири

Шифрин постави рекорд по победи во Светскиот куп во алпско скијање

Шифрин постави рекорд по победи во Светскиот куп во алпско скијање

Американската алпска скијачка Микаела Шифрин го постави новиот рекорд за победи во Светскиот куп. Таа денеска победи во велеслалом во Кронплац, Италија. Оваа победа ѝ беше 83-та во кариерата. На Шифрин ѝ беа потребни 11 години за рекордот. Таа прв пат победи во Светскиот куп на 20 декември 2012 година. Претходниот рекорд го држеше нејзината сонародничка

Шифрин доминантна во Кронплац, го надмина рекордот на Линдзи Вон

Шифрин доминантна во Кронплац, го надмина рекордот на Линдзи Вон

Американската скијачка Микаела Шифрин доминираше на денешната велеслаломска трка во Кронплац, Италија, која што се возеше во рамките од Светскиот Куп. Откако на почетокот на јануари се изедначи со својата сонародничка Линдзи Вон со 82 победи, на Шифрин ѝ требаше само уште еден успех за да стане скијачка со најмногу победи во историјата на Светскиот

Шифрин испиша историја со победата во Кронплац

Шифрин испиша историја со победата во Кронплац

Американката Микаела Шифрин испиша историја откако со победата на велеслаломот во италијанскиот Кронплац стигна до 83. победата во Светскиот куп во алпско скијање со која ја стана најуспешна кај дамите во историјата минувајќи ја легендарната сонародничка Линдзи Вон која во кариерата забележа 82 победи. Со оваа победа Шифрин е на само три победи од

Историја: Шифрин стигна до 83. победа во кариерата!

Историја: Шифрин стигна до 83. победа во кариерата!

Американската скијачка Микаела Шифрин е победничка во велеслаломот во Кронплац и стана нова рекордерка во Светскиот куп со 83 победи во кариерата. Второто место ѝ припадна на Лара Гут-Бехрами, додека на третата позиција заврши Италијанката Федерика Брињоне. Шифрин на овој начин го надмина рекордот на легендарната Линдзи Вон и има една победа повеќе