притисни ентер »

Старлетата во едвај видлива танга и зајачки уши на главата ги излуде фановите
Старлетата во едвај видлива танга и зајачки уши на главата ги излуде фановите

Старлетата во едвај видлива танга и зајачки уши на главата ги излуде фановите

Интернет ѕвездата Росана Аркл стана позната во јавноста по учеството во реално шоу, по што се здоби со голема популарност на социјалните мрежи, каде што секојдневно ги воодушевува своите следбеници со голи фотографии. Атрактивните „плавуша“  доби „армија“ од пет милиони следбеници објавувајќи провокативни слики, главно во костим за капење или долна

Нежни велигденски декорации со салфетки

Нежни велигденски декорации со салфетки

Ни наближуваат велигденските празници, а доколку уживате во уредувањето на домот и во создавањето на убава празнична атмосфера, во наредниот период ќе се обидеме да ве инспирираме тоа да го направите на модерен и креативен начин. Овој пат инспирацијата ја најдовме на социјалните мрежи и декорациите со салфетки. Без разлика како ќе одлучите да ги украсите

Идеи за пролетна декорација на домот со вашите омилени цвеќиња

Идеи за пролетна декорација на домот со вашите омилени цвеќиња

Сега е вистинско време да го комплетирате домот со клучни детали што ќе му дадат неодолив разигран изглед. Растенијата се наметнуваат како непогрешлив избор, особено ако додадете некои од најпопуларните, како што се лалињата. View this post on Instagram A post shared by Rita (@r_tiff2326) Декорирањето простор со растенија е одлична идеја, но и покрај

Мириса на пролет, малку подалеку од метежот и брзото темпо на улиците - најубавите фотки од Градски парк

Мириса на пролет, малку подалеку од метежот и брзото темпо на улиците - најубавите фотки од Градски парк

Градскиот парк е едно од најубавите места кои не смеете да ги одминете или да не ги посетитете во пролет. Таму се сите љубовни воздишки на градот, многу насмевки, забави и дишење со полни гради, малку подалеку од метежот и брзото темпо на улиците. Прекрасен е да се посети во секое годишно време, но посебен е во пролет. Вп пролетта е посебно доживување

Белата кошула е повторно тренд број еден: Ако сакате рафиниран француски шик, носете ја вака!

Белата кошула е повторно тренд број еден: Ако сакате рафиниран француски шик, носете ја вака!

Уште кога знаеме за модата, знаеме и дека Французинките се олицетворение на стилот и вкусот. Тие ја негуваат едноставноста, класиката и елеганцијата, на ноншалантен, скромен начин што се чини дека им е вроден. Можеби затоа се сметаат за најстилизирани жени во светот? Во секој случај, оваа сезона нè потсетува на уште една модна лекција – белата кошула

Накитот за слушалки станува сè попопуларен

Накитот за слушалки станува сè попопуларен

Од 2016 година па наваму, интересот за AirPods слушалките, кои првично ги лансираше „Епл“, не стивнува. Постојано се пласираат нови верзии од различни брендови, но никој не успеа да ја надмине популарноста која ја имаше „Епл“. Но, креативноста не застана тука, па сега оние кои се занимаваат со дизајн на накит, осмислија обетки за бежични слушалки.

Пролетен хит: Терацо маникир

Пролетен хит: Терацо маникир

Самостојната уметност за нокти е навистина популарна, а терацо маникирот зазема едно од централните места на мапата за идеи на Инстаграм. Тоа е совршен начин да експериментирате со нијанси, тој е шарен, интересен и најдобро од сè, можете да го создадете сами дома. Сè што ви треба за овој потфат се неколку лакови во вашата омилена боја, како и тенка

Велигден во домот на славните личности

Велигден во домот на славните личности

Празнична атмосфера викендов владееше во домовите на верниците од католичка вероисповед. По повод Велигден, славните личности се веселеа заедно со најблиските членови на семејството и споделија фотографии со своите фанови на социјалните мрежи. Семејството Бекам View this post on Instagram A post shared by David Beckham (@davidbeckham) Сиара и Расел