притисни ентер »

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Хрватска е во финалето на Светското првенство во фудбал, а државните претставници покажаа пред светските лидери дека го бодрат и дека се горди на својот национален тим. Најголемо внимание, како што и се очекуваше, предизвика хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, кој имаше интересен кодекс за облекување на самитот на НАТО во Брисел. Инено,

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Колинда му подари на Трамп дрес на хрватската репрезентација

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра полуфиналниот натпревар со тимот на Англија. Претседателката на Хрватска за време на претходниот натпревар меѓу

„Ватрена“ ги насмеа Заев и Димитров

„Ватрена“ ги насмеа Заев и Димитров

На Самитот за Нато, вчера во Брсел, преседателката на Хрватска, Колинда Грабар -Китаровиќ, беше вистинска атракција. Облечан во хрватскиот дрес го славеше влезот на Хрватска во финале. Речиси сите се сликаа со неа. Фотографија сподели и премиерот Зоран Заев, кој вчера се сретна Колинда. „Честито Хрватска! Политиката, спортот, регионот и светот се среќаваат

Заев и Димитров во прегратка на Колинда

Заев и Димитров во прегратка на Колинда

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров го честитаа пласманот на хрватската фудбалска репрезентација во финалето на Светското првенство во Русија. Тие ја прегрнаа хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, која облечена во националниот дрес, им даде поддршка на сонародниците на Самитот во НАТО во Брисел. Во

„Ватрена“ ги насмеа Заев и Димитров

„Ватрена“ ги насмеа Заев и Димитров

На Самитот за Нато, вчера во Брсел, преседателката на Хрватска, Колинда Грабар -Китаровиќ, беше вистинска атракција. Облечан во хрватскиот дрес го славеше влезот на Хрватска во финале. Речиси сите се сликаа со неа. Фотографија сподели и премиерот Зоран Заев, кој вчера се сретна Колинда. „Честито Хрватска! Политиката, спортот, регионот и светот се среќаваат

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Хрватска е во финалето на Светското првенство во фудбал, а државните претставници покажаа пред светските лидери дека го бодрат и дека се горди на својот национален тим. Најголемо внимание, како што и се очекуваше, предизвика хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, кој имаше интересен кодекс за облекување на самитот на НАТО во Брисел. Инено,

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Колинда на самитот на НАТО се појави во навивачка комбинација

Хрватска е во финалето на Светското првенство во фудбал, а државните претставници покажаа пред светските лидери дека го бодрат и дека се горди на својот национален тим. Најголемо внимание, како што и се очекуваше, предизвика хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, кој имаше интересен кодекс за облекување на самитот на НАТО во Брисел. Инено,

Колинда му подари дрес од Хрватска на Трамп, неговата реакција е непроценлива

Колинда му подари дрес од Хрватска на Трамп, неговата реакција е непроценлива

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ вечерва нема да ги бодри „Огнените“ во Москва. Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра полуфиналниот натпревар со тимот на Англија. Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот

Китаровиќ го засени Заев во Брисел и во Македонија

Китаровиќ го засени Заев во Брисел и во Македонија

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар - Китаровиќ, со победата на Хрватска против Англија и пласманот на историското финале на Светското фудбалско првенство ги засени македонскиот премиер Зоран Заев и добивањето на покана за членство во НАТО на Самитот на Алијансата во Брисел. Македонската делегација на чело со Заев ја објави веста дека Македонија

Заев, Димитров и Грабар-Китаровиќ: Честито Хрватска!

Заев, Димитров и Грабар-Китаровиќ: Честито Хрватска!

Македонскиот премиер Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров синоќа и ја честитаа на хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ победата на Хрватска против Англија на Мундијалот во Русија, пренесува 24 вести. „Честито Хрватска! Политиката, спортот, регионот и светот се среќаваат вечерва во Брисел“ – стои во честитката