притисни ентер »

Обрадовиќ доби жестока казна по скандалот во финалето на Суперлигата
Обрадовиќ доби жестока казна по скандалот во финалето на Суперлигата

Обрадовиќ доби жестока казна по скандалот во финалето на Суперлигата

Кошаркарскиот сојуз на Србија ги изрече казните по скандалот во финалната серија на Суперлигата кога тренерот Жељко Обрадовиќ ја повлече екипата од теренот. Партизан го загуби финалето од Црвена Звезда, по што беше изречена суспензија од четири меча во првенството, а клубот ќе мора да плати 600.000 динари. Суспензија од четири меча беше изречена и

КЛС со жестока казна за Обрадовиќ

КЛС со жестока казна за Обрадовиќ

Кошаркарската лига на Србија реши да го казни тренерот на Партизан, Жељко Обрадовиќ со суспензија од четири натпревари поради повлекувањето на тимот од теренот во финалето против Црвена звезда. И по неколку дена од крајот на сезоната страстите во српската кошарка не престануваат да се смируваат. Кошаркарите на Црвена звезда станаа шампиони на Србија

Жестока казна за Обрадовиќ поради повлекувањето на Партизан во финалето

Жестока казна за Обрадовиќ поради повлекувањето на Партизан во финалето

Кошаркарите на Партизан на „зелена маса“ го загубија вториот меч од финалната серија во Суперлигата на Србија, а со тоа Црвена Звезда дојде до 2-0 и трофеј во натпреварувањето. Кошаркарскиот сојуз на Србија ги изрече казните за надлежните во Партизан поради повлекувањето на екипата. Најжестока е казната за Жељко Обрадовиќ кој доби суспензија од четири