притисни ентер »

25-годишен прилепчанец загина за време на лов

25-годишен прилепчанец загина за време на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец бил застрелан во атарот на мариовското селото Витолиште, додека со пријателите бил на лов на диви свињи во Мариово. Тој бил погоден со ловечка пушка од друго лице кое било во групата, информираат од полицијата. Настанот се случил околу 11 часот, а неколку часа подоцна Итната медицинска помош констатирала дека им подлегнал

Застреланиот прилепчанец им подлегна на повредите

Застреланиот прилепчанец им подлегна на повредите

Денеска во 11.06 часот во ПС Прилеп било пријавено дека во атар на с. Витолиште, прилепско, Ѓ.Х.(25) од Прилеп бил погоден од куршум од ловечка пушка од едно лице од група која била на лов. Околу 14.55 часот од екипа на Итната медицинска помош било констатирано дека Ѓ.Х. им подлегнал на повредите. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов. – Денеска во 11 часот и 6 минути во прилепската полициска

25 годишен Прилепчанец погоден со куршум од ловечка пушка додека бил на лов со пријатели

25 годишен Прилепчанец погоден со куршум од ловечка пушка додека бил на лов со пријатели

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов. Денеска во 11 часот и 6 минути во прилепската полициска станица

Прилепчанец по грешка застрелан додека бил во лов на диви свињи во Мариово

Прилепчанец по грешка застрелан додека бил во лов на диви свињи во Мариово

Денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека е ранет прилепчанец кој со своите пријатели бил на лов диви свињи во Мариово. Според првичните информациите од МВР, еден од групата ловџии, најверојатно по грешка, наместо во пленот за отстрел, пукал во својот другар. Денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите, откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово. Според Сања Стаматова, портпаролка на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов. – Денеска во 11 часот и 6 минути во прилепската полициска

Момче убиено во прилепското село Витолиште

Момче убиено во прилепското село Витолиште

25-годишен прилепчанец е убиен во атарот на мариовското селото Витолиште. Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов диви свињи во Мариово. Еден од групата ловџии најверојатно по грешка наместо во пленот за одстрел пукал во

25-годишен прилепчанец загина за време на лов

25-годишен прилепчанец загина за време на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец бил застрелан во атарот на мариовското селото Витолиште, додека со пријателите бил на лов на диви свињи во Мариово. Тој бил погоден со ловечка пушка од друго лице кое било во групата, информираат од полицијата. Настанот се случил околу 11 часот, а неколку часа подоцна Итната медицинска помош констатирала дека им подлегнал

Момче убиено во несреќен случај во прилепско

Момче убиено во несреќен случај во прилепско

25-годишен прилепчанец е убиен во атарот на мариовското селото Витолиште. Според првичните информациите од МВР денеска околу пладне во полициската станица во Прилеп било пријавено дека сега починатиот прилепчанец со свои пријатели биле на лов диви свињи во Мариово. Еден од групата ловџии најверојатно по грешка наместо во пленот за одстрел пукал во