притисни ентер »

Лазаров и Нант со голем пресврт до куп победа против Данкерк
Лазаров и Нант со голем пресврт до куп победа против Данкерк

Лазаров и Нант со голем пресврт до куп победа против Данкерк

Екипата на Нант на македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров успеа да слави над Данкерк со 22-20 во вечерашниот меч од четвртфиналето на Лига Купот на Франција. Кире и другарите лошо го одиграа првиот дел кој го завршија со негатива од пет погодоци (14-9) за да по паузата излезе сосема друга екипа на теренот. Имено гостите одиграа пред се фантастично

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Нант покажа две лица во четвртфиналната пресметка во рамките на Купот на Франција против Дункерк кого го совлада со 20-22 и се најде на чекор до финалето. Тимот за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра крајно лошо прво полувремето во кое постигна само девет гола, наспроти 14-те на противникот. По одморот Нант

Нов пресврт на Лазаров и другарите, Нант обезбеди полуфинале на Лига Купот

Нов пресврт на Лазаров и другарите, Нант обезбеди полуфинале на Лига Купот

Магичниот ноември на ракометарите на Нант пренесен е и во декември, со оглед на тоа што екипата во која што настапува Кирил Лазаров запиша уште една победа, овој пат во Лига Купот на Франција. Ракометарите на Нант, во натпревар кој наликуваше на оној против Шамбери пред една недела, одиграа перфектно второ полувреме и го совладаа Данкерк на гостински

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Нант покажа две лица во четвртфиналната пресметка во рамките на Купот на Франција против Дункерк кого го совлада со 20-22 и се најде на чекор до финалето. Тимот за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра крајно лошо прво полувремето во кое постигна само девет гола, наспроти 14-те на противникот. По одморот Нант

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата

Лазаров и Нант обезбедија место во полуфиналето на францускиот Лига Куп

Лазаров и Нант обезбедија место во полуфиналето на францускиот Лига Куп

Тимот на Нант, каде што настапува нашиот капитен Кире Лазаров, обезбеди место во полуфиналето на Лига Купот на Франција. Нант славеше со 20-22 на гостувањето кај Данкерк, иако на полувремето имаше негатива од пет голови, 14-9. Лазаров беше стрелец на три гола од пет обиди, а полуфинален противник ќе им биде Тулуз, Шамбери или победникот од дуелот меѓу

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Лазаров и Нант по голем пресврт „чекираа“ полуфинале во Купот

Нант покажа две лица во четвртфиналната пресметка во рамките на Купот на Франција против Дункерк кого го совлада со 20-22 и се најде на чекор до финалето. Тимот за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра крајно лошо прво полувремето во кое постигна само девет гола, наспроти 14-те на противникот. По одморот Нант

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата