притисни ентер »

Започна мото-крос сезоната, победа на фаворитот Илиоскки во Гевгелија
Започна мото-крос сезоната, победа на фаворитот Илиоскки во Гевгелија

Започна мото-крос сезоната, победа на фаворитот Илиоскки во Гевгелија

Со првата трка која се одржа во Милци крај Гевгелија започна Државниот Шампионат на Македонија. На една од најтешките стази во нашата држава нова победа запиша главниот кандидат за титулата, Христиан Илиоски. Битолчанецот има двоцифрен број победи и во нашата земја практично е непоразен и нема конкуренција. „На двете трки успеав да бидам на првото