притисни ентер »

Братскиот цепелин на Лазарови е дел од најдобрите потези на СП
Братскиот цепелин на Лазарови е дел од најдобрите потези на СП

Братскиот цепелин на Лазарови е дел од најдобрите потези на СП

Македонската репрезентација го почна Светското првенство (СП) во Германија и Данска со триумф од 38-29 против Јапонија, а мечот го одбележаа многу атрактивни акции, меѓу кои и цепелинот на браќата Лазарови. Кире Лазаров му асистираше на неговиот брат Филип, кој постигна одличен гол, а тоа беше доволно за да се најде во изборот на најдобри пет акции

„Цепелинот“ на Лазарови, меѓу најдобрите потези на денот на СП

„Цепелинот“ на Лазарови, меѓу најдобрите потези на денот на СП

Светската ракометна федерација (ИХФ) ги одбра најдобрите потези од вчерашниот ден на Светското првенство (СП) во Германија и Данска, а меѓу нив има место за една наша акција од нашиот национален тим. Меѓу најдобрите потези, на четвртото место се најде „цепелинот“ на браќата Филип и Кирил Лазаров. Кире го проигра Филип, а тој во „лет“ заби во голот

„Цепелинот“ на Лазарови во Топ 5 потези на денот на СП!

„Цепелинот“ на Лазарови во Топ 5 потези на денот на СП!

Вчера официјално започна настапот на најдобрата македонска репрезентација на Светското првенство со триумфот над Јапонија во првото коло со 38:29. На овој меч видовме и еден прекрасен „цепелин" на релација Кирил и Филип Лазаров, потег кој се најде во изборот на топ 5 најдобри потези на денот на Мундијалот кој го направи Интернационалната ракометна

Братскиот „цепелин“ на Лазарови ги дотолчи Јапонците

Братскиот „цепелин“ на Лазарови ги дотолчи Јапонците

Македонија со убедлив триумф го отвори Светското првенство во Германија и Данска. Нашата репрезентација со 38:29 ја совлада Јапонија и на најдобар можен начин го најави следниот дуел со Бахреин. Еден од поатрактивните голови на овој меч беше цепелинот на братската релација Филип – Кире Лазаров. Пред самиот крај на натпреварот, неколку јапонски ракометари

Шоу на браќата Лазарови

Шоу на браќата Лазарови

Братскиот цепелин меѓу капитенот Кире и Филип Лазаров беше еден од најтрактивните моменти на мечот во кој нашите ракометари славеа со 38-29 над Јапонија на стартот од СП.

Лазаров шоу на Фичо и Кире

Лазаров шоу на Фичо и Кире

Ретко минува натпревар на Македонија без цепелин, без разлика дали противникот се вика Јапонија или Шпанија. Беа трпеливи, се обидоа еднаш, па два пати, па им успеа од трета мајка. Овој пат цепелинот беше братски.

Братскиот цепелин, одбраните на Борко

Братскиот цепелин, одбраните на Борко

Голманското шоу на Борко Ристовски, одличната игра на капитенот Кирил Лазаров, борбеноста на останатите поискусни ракометари го одбележаа дуелот со Јапонија. ИХФ изготви кратко видео од овој дуел, погледнете го братскиот цепелин меѓу Кирил и Филип Лазаров, една од 20-те одбрани на Борко и уште неколку интересни моменти.

Трета-среќа за Лазарови: Братски цепелин кој ги збудале Јапонците!

Трета-среќа за Лазарови: Братски цепелин кој ги збудале Јапонците!

Очекувано лесна победа во пресметката со Јапонија обезбедена во брза игра со многу голови и еден куп акции, но и фантастични одбрани на голманот Борко Ристовски. Во нападот игравме разноврсно, а еден од најатрактивните голови го постигна братскиот тандем Кирил и Филип Лазаров и тоа од - цепелин. Тоа беше трет ваков обид на избраниците на Раул на денешниот

„Ер Македонија“ полета и во Минхен - еве го цепелинот на браќата Лазарови!

„Ер Македонија“ полета и во Минхен - еве го цепелинот на браќата Лазарови!

Македонската ракометна репрезентација го отвори Светското првенство со триумф над Јапонија , а еден од поубавите голови на мечот беше цепелинот на браќата Филип и Кирил Лазаров. Во финишот од средбата, Кире навлече неколку јапонски репрезентативци врз себе, а дека има простор да влета забележа Филип. Постариот Лазаров веднаш го проигра помладиот, а

„Ер Македонија“ полета и во Минхен – еве го цепелинот на браќата Лазарови!

„Ер Македонија“ полета и во Минхен – еве го цепелинот на браќата Лазарови!

Македонската ракометна репрезентација го отвори Светското првенство со триумф над Јапонија , а еден од поубавите голови на мечот беше цепелинот на браќата Филип и Кирил Лазаров. Во финишот од средбата, Кире навлече неколку јапонски репрезентативци врз себе, а дека има простор да влета забележа Филип. Постариот Лазаров веднаш го проигра помладиот, а