притисни ентер »

Серез ќе добие нов асвалт, Македонија нема абер за тркачка патека
Серез ќе добие нов асвалт, Македонија нема абер за тркачка патека

Серез ќе добие нов асвалт, Македонија нема абер за тркачка патека

Серез ќе добие нов асвалт, а во Македонија не се ни спомнува изградбата на тркачка патека од која бенефит би имале сите. Општината Серез ја привршува процедурата за избор на изведувач кој ќе го замени асвалтот на тркачката патека. Според информациите изведувачот ќе треба да изврши замена на постоечкиот асвалт односно негово отстранување во длабочина

Formula 1: денес се вози јубилејното 70-то ГП на Велика Британија

Formula 1: денес се вози јубилејното 70-то ГП на Велика Британија

По трката за Големата награда на Австрија, несомнено највозбудливата трка во оваа сезона и трката која донесе прекин на победничката низа на Mercedes, во светот на Formula 1 се врти кон легендарна локација – патеката Силверстоун патеката на која денес се вози јубилејното 70-то гран при. Во пресрет на викендот во Силверстоун беа објавени два важни вести