притисни ентер »

Боризовска и во следната сезона ќе тресе мрежи за ЖРК Куманово
Боризовска и во следната сезона ќе тресе мрежи за ЖРК Куманово

Боризовска и во следната сезона ќе тресе мрежи за ЖРК Куманово

Откако пред пет дена го доведе Симе Симовски за нов шеф на стручниот штаб, македонскиот вицешампион во женската Суперлига, Куманово, го продолжи договорот со една од најдобрите ракометарки на тимот во претходната сезона. Одличната Александра Боризовска и во иднина ќе ја креира играта на кумановки, откако денес клубот со задоволство објави дека постигнат

Куманово ја задржа репрезентативката: Боризовска потпиша нов договор

Куманово ја задржа репрезентативката: Боризовска потпиша нов договор

Ракометарката која е дел од репрезентацијата на Македонија, а доаѓа од редовите на Куманово, Александра Боризовска ја продолжи верноста кој својот клуб. Таа останува меѓу кумановки, па сигурно ќе биде лидер и во новата сезона кај новиот тренер Симе Симовски кој одлично ги познава нејзините играчки квалитети. Боризовска е една од репрезентативките од