притисни ентер »

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје
Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци,

Во сообраќајка во Струмичко настрада мотоциклист

Во сообраќајка во Струмичко настрада мотоциклист

Во четвртокот, во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци

Тешка сообраќајка на автопатот кај Мрзенци, повреден мотоциклист од Скопје

Тешка сообраќајка на автопатот кај Мрзенци, повреден мотоциклист од Скопје

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци,

Во сообраќајка тешко повреден моторциклист кај Мрзенци

Во сообраќајка тешко повреден моторциклист кај Мрзенци

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R”, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер”, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци

Повреден 42 годишен мотоциклист од Скопје на автопатот кон Гевгелија

Повреден 42 годишен мотоциклист од Скопје на автопатот кон Гевгелија

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци

Ce cyдpиja мoтoцикл и aвтoмoбил нa aвтoпaтoт А-1 – мoтoциклиcтoт ce здoби co тeшки пoвpeди

Ce cyдpиja мoтoцикл и aвтoмoбил нa aвтoпaтoт А-1 – мoтoциклиcтoт ce здoби co тeшки пoвpeди

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R”, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер”, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје

Тешка сообраќајка на автопат, повреден мотоциклист од Скопје На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер“, со гевгелиски

Во сообраќајка тешко повреден моторциклист кај Мрзенци

Во сообраќајка тешко повреден моторциклист кај Мрзенци

На 17.06.2021 во 19.08 часот во СВР Струмица било пријавено дека на автопатот А-1, кај бензинска пумпа во с.Мрзенци, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „сузуки GSX 1300 R”, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.А.(42) од Скопје и патничко возило „хјундаи галопер”, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(42) од с.Прдејци

Тешко повреден 24 годишник откако со својот мотор изгубил контрола

Тешко повреден 24 годишник откако со својот мотор изгубил контрола

На 17.06.2021 во 03.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ во Скопје Б.М. (24) од Скопје управувајќи мотоцикл „пиаџо беверли“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид

Момче со тешки повреди донесено во скопскиот Клинички центар

Момче со тешки повреди донесено во скопскиот Клинички центар

„На 17.06.2021 во 3:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ во Скопје Б.М. (24) од Скопје управувајќи мотоцикл „пиаџо беверли“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР. Извршен