притисни ентер »

Фановите на Ѓоковиќ се „луди“ колку него: Се скри под трибини за да не оди дома
Фановите на Ѓоковиќ се „луди“ колку него: Се скри под трибини за да не оди дома

Фановите на Ѓоковиќ се „луди“ колку него: Се скри под трибини за да не оди дома

Воопшто не му беше грижа за полицискиот час, сакаше до крај да ја проследи победата на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос каде што утре го очекува епска битка против бранителот Рафаел Надал. Вчерашниот меч против Беретини за момент беше прекинат поради што гледачите мораа да ги напуштат трибините пред почетокот