притисни ентер »

Петта победа на Вардар јуниор, радост и за охриѓани
Петта победа на Вардар јуниор, радост и за охриѓани

Петта победа на Вардар јуниор, радост и за охриѓани

Екипата на Вардар јуниор го победи Радовиш со 29:26, и дојде до петтата победа во ракометната Суперлига. Кај младиот тим на „црвено-црните” најдобри беа Кукуловски со осум и Крстевски и Ќосевски со по шест гола. Сега и Вардар јуниор и Радовиш имаат по 15 бода од можните 30. Во Охрид, „гладијаторите” предводени од голманот Брауновиќ кој имаше 22 одбрани,

Охриѓани прославија 30 години постоење на Рибари со спектакуларна баклијада

Охриѓани прославија 30 години постоење на Рибари со спектакуларна баклијада

Денеска, со голема и богата целодневна прослава навивачката група „Рибари“-Охрид ќе го одбележи јубилејниот 30-ти роденден. Охридските навивачи долго време се подготвуваа за роденденот и најавија голем спектакл, кој ќе ги надмине сите досегашни во нашата земја и пошироко. Прославата почнува во 13 часот на фудбалскиот натпревар Охрид – Кораб. Продолжува

Петта победа на Вардар јуниор, радост и за охриѓани

Петта победа на Вардар јуниор, радост и за охриѓани

Скопје, 10 ноември 2019 (Утрински Весник) – Екипата на Вардар јуниор го победи Радовиш со 29:26, и дојде до петтата победа во ракометната Суперлига. Кај младиот тим на „црвено-црните“ најдобри беа Кукуловски со осум и Крстевски и Ќосевски со по шест гола. Сега и Вардар јуниор и Радовиш имаат по 15 бода од можните 30. Во Охрид, „гладијаторите“ предводени

„Рибари“ со големо пиротехничко шоу го прославија 30 роденден

„Рибари“ со големо пиротехничко шоу го прославија 30 роденден

Навивачката група „Рибари“ ја почна големата прослава на 30. роденден со кортео пред мечот помеѓу Охрид и Пролет, кој го добија домаќините во СЦ „Билјанини Извори“ со 29-27. Охрид како подарок за роденденот на навивачите им ја подари денешната победа во мечот во кој имаше контрола речиси цел натпревар, а „Рибари“ по средбата со големо пиротехничко

Вардар Јуниор ја продолжи серијата, освои нови бодови

Вардар Јуниор ја продолжи серијата, освои нови бодови

Ракометарите на Вардар Јуниор остварија нова победа, a во 10. коло од Супер машката лигата на домашен терен го совладаа Радовиш со 29:26. Вардар Јуниор имаше одличен почеток на дуелот на кој отвори со 5:0. После проблемите во организација на нападот и техничките грешки, кон средината на полувремето Радовиш успеа да се врати во игра. Гостите стигнаа

Анѓеловски се разбрани, Вардар Јуниор до важни бодови со Радовиш

Анѓеловски се разбрани, Вардар Јуниор до важни бодови со Радовиш

Екипата на Вардар Јуниор забележа важна победа во Суперлигата и на домашен терен славеше над Радовиш (29-26) со што го презеде петтото место на табелата. Дуелот меѓу двата тима се реши во последните десет минути, кога Вардар Јуниор имаше порасположен голман. „Црвено-црните“ отворија подобро, потоа, Радовиш се врати, па направи пресврт, а откако Вардар

Охрид со победничка „честитка“ за „Рибари“

Охрид со победничка „честитка“ за „Рибари“

Екипата на Охрид славеше над Пролет со резултат 29-28, одмаздувајќи му се на незгодниот ривал за поразот во првото коло од суперлигашката сезона. Дополнителен мотив за охриѓани беше што нивната навивачка група, популарните „Рибари“, денеска славеа 30 години од своето постоење, јубилеј „зачинет“ со значаен триумф за тимот на Раде Стојановиќ. Гостите

Младите „вардарци“ нанижаа и трета победа, Охриѓани славеа во дербито со Пролет

Младите „вардарци“ нанижаа и трета победа, Охриѓани славеа во дербито со Пролет

Младите надежи на Вардар, славеа со 29:26 во последниот меч од 10. коло во Суперлигата. На домашен терен, Вардар Јуниор одигра одлично второ полувреме против екипата на Радовиш и со тоа ја прокнижи третата последователна победа со која успеа да се израмни по бројот на бодови со својот денешен ривал. За младите „вардарци“ ова беше петтата сезонска победа

Охрид ги почести своите навивачи со роденденски триумф против Пролет

Охрид ги почести своите навивачи со роденденски триумф против Пролет

Дербито на 10. коло во Супер машката лига меѓу Охрид и Пролет донесе многу возбудувања, а на крајот победа забележа домашната екипа со 29:28. Во одлична атмосфера во СЦ „Билјанини Извори“, Охрид им се оддолжи на своите навивачи „Рибарите“ со победа за поддршката која ја имаа на овој меч и им овозможи роденденот да го прослава со победа. Охрид имаше