притисни ентер »

Кога тие зборуваат, ние слушаме: Неколку стилски лекции од најинтересните жени на светот!
Кога тие зборуваат, ние слушаме: Неколку стилски лекции од најинтересните жени на светот!

Кога тие зборуваат, ние слушаме: Неколку стилски лекции од најинтересните жени на светот!

Погледнете ги модните инспирации од жените како кои сакаме да созреваме, како со стилот така и со енергијата што ја носат… Силниот колорит е резервиран за силните жени од сите генерации Хелен Мирен – британска актерка и филантроп. Впечатливите модни додатоци се клучот за безвременски стил Ајрис Апфел – дизајнерка на ентериер, филантроп и модна инфлуенсерка

Летни аутфити инспирирани од француска блогерка – како да изгледате стилски во едноставни комбинации?

Летни аутфити инспирирани од француска блогерка – како да изгледате стилски во едноставни комбинации?

Француска блогерка со индиско потекло има Инстаграм профил како модна разгледница – инспирирајте се и изгледајте стилски во секоја летна комбинација. Ако знаете како да ги комбинирате, и обичните парчиња облека може да изгледаат стилски. Комбинација во една или две бои може да изгледа отмено и елегантно, а да се чувствувате удобно и лесно во топлите

Ана Ивановиќ во неодолива црно-бела комбинација: Поранешната тенисерка изгледа беспрекорно

Ана Ивановиќ во неодолива црно-бела комбинација: Поранешната тенисерка изгледа беспрекорно

Ана Ивановиќ, со последните неколку објави на Инстаграм, воодушеви многу следбеници. Убавата поранешна тенисерка направи микс од неколку стилови, но ја задржа комбинацијата монохроматската комбинција. Таа е сопруга на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер и сподели интересни модни инспирации со фановите на нејзиниот профил. За првиот стајлин кој го сподели,