притисни ентер »

Раиола: Борусија не сака да го продаде Халанд, но не сме во војна со клубот
Раиола: Борусија не сака да го продаде Халанд, но не сме во војна со клубот

Раиола: Борусија не сака да го продаде Халанд, но не сме во војна со клубот

Мино Раиола денеска даде уште една изјава која се однесува на Ерлинг Халанд. Изминатата недела беше и во Барселона и во Мадрид преговараше за негов трансфер, а што ќе излезе од сето тоа останува да видиме. „Можам да потврдам дека бев во Дортмунд и дека Михаел Цорк многу јасно ми кажа дека не сака да го продаде Ерлинг. Тоа го почитувам како нивен став,

Рајола: Јас и Халанд не сме во „војна“ со Борусија Дортмунд

Рајола: Јас и Халанд не сме во „војна“ со Борусија Дортмунд

Контроверзниот супер-агент Мино Рајола, тврди дека не е во „војна“ со Борусија Дортмунд околу Ерлинг Халанд, но не се согласува со нивниот став дека Норвежанецот не е на продажба ова лето. Фантастичната форма на норвешката гол-машина предизвика огромен интерес кај најголемите европски клубови, а самиот Рајола ја вжешти атмосферата, откако со таткото

Раиола се огласи за иднината на Ерлинг Халанд: Ја почитувам таа одлука, но не ја прифаќам

Раиола се огласи за иднината на Ерлинг Халанд: Ја почитувам таа одлука, но не ја прифаќам

Контроверзниот агент, Мино Раиола за прв пат излезе во јавноста со подетална информација околу иднината на неговиот клиент, Ерлинг Халанд. Раиола кој изминатиов период беше на средба со неколку клубови заинтересирани за младиот напаѓач сега истакна дека Борусија Дортмунд не сака да го продава својот напаѓач ова лето. Агентот исто така нагласи дека

Рајола: Јас и Халанд не сме во „војна“ со Борусија Дортмунд

Рајола: Јас и Халанд не сме во „војна“ со Борусија Дортмунд

Контроверзниот супер-агент Мино Рајола, тврди дека не е во „војна“ со Борусија Дортмунд околу Ерлинг Халанд, но не се согласува со нивниот став дека Норвежанецот не е на продажба ова лето. Фантастичната форма на норвешката гол-машина предизвика огромен интерес кај најголемите европски клубови, а самиот Рајола ја вжешти атмосферата, откако со таткото

Раиола: Борусија не сака да го продаде Халанд, но не сме во војна со клубот

Раиола: Борусија не сака да го продаде Халанд, но не сме во војна со клубот

Мино Раиола денеска даде уште една изјава која се однесува на Ерлинг Халанд. Изминатата недела беше и во Барселона и во Мадрид преговараше за негов трансфер, а што ќе излезе од сето тоа останува да видиме. „Можам да потврдам дека бев во Дортмунд и дека Михаел Цорк многу јасно ми кажа дека не сака да го продаде Ерлинг. Тоа го почитувам како нивен став,

Халанд станува првиот фудбалер со неделна плата од ЕДЕН МИЛИОН евра!?

Халанд станува првиот фудбалер со неделна плата од ЕДЕН МИЛИОН евра!?

Мино Раиола има пеколен план да го направи Ерлинг Халанд првиот фудбалер кој неделно ќе добива по еден милион евра. Најпознатиот агент на денешницата е застапник на еден од најголемите таленти во светот на фудбалот. За него долго време се интересираат големите клубови од Европа, а се чини дека уште ова лето тој ќе замине од Борусија Дортмунд. Сумата

Рајола има неверојатен план за Халанд

Рајола има неверојатен план за Халанд

Побарувачката за Норвежанецот е огромна, но ќе оди во клуб којшто ќе ги исполни условите на неговиот агент. Сите европски гиганти кои се финансиски поткрепени да го издржат потписот на Ерлинг Халанд се пуштија во акција да го купат младиот норвешки голгетер ова лето. Од таборот на Борусија Дортмунд тврдат дека Халанд ќе остане меѓу Милионерите најмалку

„Милионерите“ немаат намера да го породаваат Халанд ова лето

„Милионерите“ немаат намера да го породаваат Халанд ова лето

Раководството на германскиот фудбалски бундеслигаш Борусија Дортмунд  не планира предвреме да се раздели со својот голгетер, 2–годишниот Норвежанец Ерлинг Халанд, кој е цела на повеќе европски гиганти за претстојиот летен преоден рок. „Милионерите“ од Дортмунд планираат да го задржат во тимот Халанд и во следната сезона. Норвежанецот во 34 одиграни

Рајола или е луд или визионер: Бара милион евра неделно за свој клиент!

Рајола или е луд или визионер: Бара милион евра неделно за свој клиент!

Фудбалскиот менаџер Мино Рајола се обидува да го продаде Ерлинг Халанд за рекордна сума, што дополнително би ги надминало границите во однос на трансферите и платата што ја примаат фудбалерите. Секако, со ова тој самиот би заработил повеќе од кога било, но тој исто така би се осигурал на долг рок, бидејќи Халанд има 20 години и доколку избегне повреди,