притисни ентер »

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи
Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи

Маркус Рашфорд постигна два гола, имаше една статива и ги предводеше Манчестер јунајтед до 2:1 победа над Тотенхем во дуелот од 15. коло од Премиер лигата, во меч кој беше прв за Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ како тренер на друг тим по отпуштањето минатиот декември. „Ѓаволите“ почнаа многу порасположено во првото полувреме и уште во шестата минута Рашфорд

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи

Маркус Рашфорд постигна два гола, имаше една статива и ги предводеше Манчестер јунајтед до 2:1 победа над Тотенхем во дуелот од 15. коло од Премиер лигата, во меч кој беше прв за Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ како тренер на друг тим по отпуштањето минатиот декември. „Ѓаволите“ почнаа многу порасположено во првото полувреме и уште во шестата минута Рашфорд

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1 во денешното враќање на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед. Двата гола за Манчестер ги постигна Рашфорд, а Али беше стрелец за Тотенхем. Манчестер водеше, потоа Тотенхем израмни пред крајот на првиот дел, а во второто полувреме Рашфорд од пенал донесе нова радост, и резултатот

За Мурињо и натаму е „Театар на кошмарите“!

За Мурињо и натаму е „Театар на кошмарите“!

Ова беше прв пораз на португалскиот менаџер после трите победи по ред од седнувањето на клупата на Тотенхем... Фудбалерите на Манчестер јунајтед славеа на домашен терен во големото дерби против Тотенхем со 2:1, благодарение на двојниот стрелец на Маркус Решфорд, во 15. коло од Премиер лигата. Во мечот кој го оодбележа враќањето на Жозе Мурињо на „Олд

Рашфорд и Јунајтед му го нанесоа првиот пораз на Мурињо, Челси и Лестер сигурни пред своите гледачи

Рашфорд и Јунајтед му го нанесоа првиот пораз на Мурињо, Челси и Лестер сигурни пред своите гледачи

Екипата на Манчестер Јунајтед славеше над Тотенхем со 2-1 во најинтересниот меч од терминот 20:30 часот во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ одиграа добар натпревар и успеаа да му го нанесат првиот пораз на Жозе Мурињо на тренерската позиција во Тотенхем. Човек на одлука беше Маркус Рашфорд кој беше двоен стрелец, погоди во 6 и 49 минута од пенал откако

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1 во денешното враќање на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед. Двата гола за Манчестер ги постигна Рашфорд, а Али беше стрелец за Тотенхем. Манчестер водеше, потоа Тотенхем израмни пред крајот на првиот дел, а во второто полувреме Рашфорд од пенал донесе нова радост, и резултатот

Рашфорд му го загорчи враќањето на Мурињо на „Олд Трафорд“

Рашфорд му го загорчи враќањето на Мурињо на „Олд Трафорд“

Манчестер јунајтед успеа да слави во дербито против Тотнем со 2-1 во 15. коло од Премиерлигата, па така ја прекина лошата серија. Маркус Рашфорд во шестата минута ја искористи грешката на голманот на гостите од Лондон, па постигна погодок за 1-0, додека Деле Али во 39. минута израмни на 1-1. Во второто полувреме Рашфорд од пенал го врати водството

Супер Рашфорд за победа на Солскјер над Мурињо!

Супер Рашфорд за победа на Солскјер над Мурињо!

Денес во рамките од 15. коло во рамките од Премиер лигата Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1. Од самиот старт Јунајтед предводен од Маркус Рашфорд играше одлично и создаваше прилики. Таквата игра им се исплатеше уште во шестата минута кога гол постигна Маркус Рашфорд . Тотенхем без игра, практично без да создаде една посериозна шанса дојде

Слатка одмазда од Манчестер Јунајтед за екс тренерот – Мурињо и Тотенхем поразени

Слатка одмазда од Манчестер Јунајтед за екс тренерот – Мурињо и Тотенхем поразени

Вечерва, во дерби дуелот од 15. коло во Премиер лигата, тимот на Манчестер Јунајтед конечно ги израдува малку своите навивачи. „Црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ му приредија слатка одмазда на својот поранешен тренер Жозе Мурињо кој сега е предводник на Тотенхем. Избраниците на Оле Гунар Солскјер беа подобри од составот од Лондон со 2-1. Хероја на

Неуспешен кам-бек на Мурињо, Рашфорд им ја загорчи вечерта на „петлите“

Неуспешен кам-бек на Мурињо, Рашфорд им ја загорчи вечерта на „петлите“

По една година од отказот Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ и запиша пораз со својот Тотенхем против поранешната екипа Манчестер Јунајтед (2-1), во дербито од вонредното 15. коло во Премиер лигата. Човек на одлука беше Маркус Рашфорд , кој со два погодоци беше автор на големиот триумф на домашниот тим. Мурињо го запиша првиот пораз како тренер