притисни ентер »

Верстапен победник на Унгарското Гранд-при
Верстапен победник на Унгарското Гранд-при

Верстапен победник на Унгарското Гранд-при

Loading Video... Макс Верстапен е победнк на унгарското Град-при. Актуелниот светски првак иако стартуваше од 10-тата позиција, најдобро се снајде на денешната 13-та трка во Ф1 првенството возена на патеката „Хунгаро Ринг“. Како и пред една седмица во Франција, така и сега во Унгарија, возачот на Ред Бул, зад себе ги остави членовите на Мерцедес, двајцата

Макс Верстапен се сели во Ферари на крајот од сезоната?!

Макс Верстапен се сели во Ферари на крајот од сезоната?!

Сезоната во Формула 1 е при крај, остануваат уште само шест трки, а Макс Верстапен ќе може да ја одбрани титулата светски шампион уште на следната трка, за Големата награда на Сингапур, која е закажана за 2 октомври. Ред Бул и Верстапен имаа уште една феноменална сезона. Холанѓанецот доминира на патеката, а за убедливата предност им помогна и тимот

Што му треба на Верстапен за да стане шампион во Сингапур

Што му треба на Верстапен за да стане шампион во Сингапур

Макс Верстапен имаше конкуренција само на почетокот од сезоната. Актуелниот шампион во Формула 1 покажа доминација во изминатиот период и сега се наоѓа на чекор од повторување на минатогодишниот успех. 24-годишниот Холанѓанец има пет победи во низа. Тие го носат блиску до новиот шампионски трофеј, кој може да го обезбеди уште овој викенд. На програмата

Ако не победам јас, тогаш нека биде Верстапен

Ако не победам јас, тогаш нека биде Верстапен

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикардо, го сподели своето мислење за доминацијата сезонава на поранешниот партнер од Ред Бул, Макс Верстапен. Тој ја покажа својата брзина уште во 2016 година, ако не и порано. Но, во 2018 година, во првите четири или пет трки, тој направи многу грешки. Потоа брзо најде начин да се поправи и многу созреа. Според мене, во

Ништо не е невозможно, Ферстапен би можел да се предели во Ферари?!

Ништо не е невозможно, Ферстапен би можел да се предели во Ферари?!

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Макс Верстапен е многу блиску до одбрана на титулата. Холанѓанецот во Ред Бул има огромни 116 поени предност во генералниот пласман пред второпласираниот Шарл Леклер од Ферари со шест трки до крајот. Тоа значи дека Верстапен би можел и официјално да ја одбрани титулата светски шампион на следната трка во Сингапур

Рикардо за успехот на Верстапен: Ако не победам јас, тогаш нека биде Макс

Рикардо за успехот на Верстапен: Ако не победам јас, тогаш нека биде Макс

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикaрдо го сподели своето мислење за доминацијата сезонава на поранешниот партнер од Ред Бул, Макс Верстапен. – Тој ја покажа својата брзина уште во 2016 година, ако не и порано. Но, во 2018 година, во првите четири или пет трки, тој направи доста грешки. Потоа брзо најде начин да се поправи и многу созреа. Според мене,