притисни ентер »

Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка
Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка

Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка

ВИДЕО: Реал е моќен сезонава, „кралевите“ броеја до шест против Мајорка Фудбалерите на Реал Мадрид уште еднаш демонстрираа дека со Карло Анчелоти на клупата, тие се вистинска гол машинерија. „Кралевите“ во шестото коло од Ла Лига со 6:1 ја декласираа Мајорка, а во главната улога беше фудбалерот кој изминатиот период , Марко Асенсио. Гол серијата ја

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Реал Мадрид повторно се лидери во шпанската Ла лига, откако на „Сантијаго Бернабеу“ ја „торпедираа“ Мајорка со 6:1 благодарение на хет-трикот на Марко Асенсио. Дека вечерта нема да биде најдобра за гостите, се покажа уште во третата минута кога Карим Бензема постигна гол за 1:0, за Асенсио да го уфрли својот прв гол во 24. минута. Гостите се заканија

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Реал Мадрид повторно се лидери во шпанската Ла лига, откако на „Сантијаго Бернабеу“ ја „торпедираа“ Мајорка со 6:1 благодарение на хет-трикот на Марко Асенсио. Дека вечерта нема да биде најдобра за гостите, се покажа уште во третата минута кога Карим Бензема постигна гол за 1:0, за Асенсио да го уфрли својот прв гол во 24. минута. Гостите се заканија

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Реал Мадрид повторно се лидери во шпанската Ла лига, откако на „Сантијаго Бернабеу“ ја „торпедираа“ Мајорка со 6:1 благодарение на хет-трикот на Марко Асенсио. Дека вечерта нема да биде најдобра за гостите, се покажа уште во третата минута кога Карим Бензема постигна гол за 1:0, за Асенсио да го уфрли својот прв гол во 24. минута. Гостите се заканија

Хет-трик на Асенсио, Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на Мајорка

Хет-трик на Асенсио, Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на Мајорка

Асенсио максимално ја искористи шансата која ја доби од Анчелоти и постигна хет-трик во победа на Реал Мадрид над Мајорка од 6-1. Асенсио максимално ја искористи шансата која ја доби од Анчелоти и постигна хет-трик во победа на Реал Мадрид над Мајорка од 6-1. Реал Мадрид одигра фантастична партија против Мајорка и славеше лесна победа, главна ѕвезда

Асенсио испука хет-трик, Реал ја наполни мрежата на Мајорка

Асенсио испука хет-трик, Реал ја наполни мрежата на Мајорка

Марко Асенсио го постигна првиот хет-трик во дресот на Реал Мадрид, а неговата екипа ја победи Мајорка со убедливи 6:1 во дуел од шпанската Ла Лига. Домаќините издоминираа на „Сантијаго Бернабеу“ и ги израдуваа фановите со рутински триумф со одлична реализација, а Асенсио ги постигна вториот, третиот и четвртиот погодок на средбата. Серијата ја отвори

Шоу на Бензема и Асенсио на „Сантијаго Бернабеу“

Шоу на Бензема и Асенсио на „Сантијаго Бернабеу“

Карим Бензема и Маркос Асенсио им приредија вистинско шоу на навивачите на „кралевите“ во победата на Реал Мадрид над Мајорка од 5-1. Двоецот учествуваше во пет од шесте гола на „кралскиот“ клуб. Бензема два пати се запиша во листата на стрелците, а уште два пати и асистираше додека Асенсио беше стрелец на три гола. Последниот шести гол го постигна

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Асенсио со хет-трик, Реал со „шестка“ за Мајорка

Реал Мадрид повторно се лидери во шпанската Ла лига, откако на „Сантијаго Бернабеу“ ја „торпедираа“ Мајорка со 6:1 благодарение на хет-трикот на Марко Асенсио. Дека вечерта нема да биде најдобра за гостите, се покажа уште во третата минута кога Карим Бензема постигна гол за 1:0, за Асенсио да го уфрли својот прв гол во 24. минута. Гостите се заканија

Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на Мајорка, хет-трик на Асенсио

Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на Мајорка, хет-трик на Асенсио

Асенсио максимално ја искористи шансата која ја доби од Анчелоти и постигна хет-трик во победа на Реал Мадрид над Мајорка од 6-1. Реал Мадрид одигра фантастична партија против Мајорка и славеше лесна победа, главна ѕвезда беше Асенсио. Тој не беше задоволен од својот статус, но доби ветување од Анчелоти дека овој меч ќе му даде шанса, го стави како

Реал ја растури Мајорка: Хет-трик на Асенсио, два гола за Бензема!

Реал ја растури Мајорка: Хет-трик на Асенсио, два гола за Бензема!

Реал Мадрид игра одлично оваа сезона под водство на Карло Анчелоти, па така запиша уште еден триумф во Ла Лига, и тоа овој пат против Мајорка од 6-1. Карим Бензема прв ја погоди мрежата на Мајорка за 1-0, по што Маркос Асенсио постигна хет-трик за „кралевите“, а на спротивната страна во листата на стрелци се запиша Ли Канг-Ин (4-1). До крајот на натпреварот