притисни ентер »

Шпиунските способност на „Министерот за одбрана“
Шпиунските способност на „Министерот за одбрана“

Шпиунските способност на „Министерот за одбрана“

Голманот на Македонија, Борко Ристовски после првото коло е голман со убедливо најголем број на одбрани. Тој запре 19 удари на противникот, а имаше неколку одлични интервенции меѓу нив. Во еден момент беше уловен од страна на ТВ камерите како ги шпиунира Јапонците. Се доближи до тројка на противникот во моменти додека се договараа. Нејасно е само дали

Како Борко ги шпиунираше Јапонците

Како Борко ги шпиунираше Јапонците

Голманот на Македонија, Борко Ристовски после првото коло е голман со убедливо најголем број на одбрани. Тој запре 19 удари на противникот, а имаше неколку одлични интервенции меѓу нив. Во еден момент беше уловен од страна на ТВ камерите како ги шпиунира Јапонците. Се доближи до тројка на противникот во моменти додека се договараа. Прашањето е колку

Вака Борко ги „шпиунираше“ Јапонците

Вака Борко ги „шпиунираше“ Јапонците

Првиот голман на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски после првото коло е голман со убедливо најголем број на одбрани. Тој запре 19 удари на противникот, а имаше неколку одлични интервенции меѓу нив. Во еден момент беше уловен од страна на ТВ камерите како ги шпиунира Јапонците. Се доближи до тројка на противникот во моменти додека

Како Борко ги шпиунираше Јапонците

Како Борко ги шпиунираше Јапонците

Голманот на Македонија, Борко Ристовски после првото коло е голман со убедливо најголем број на одбрани. Тој запре 19 удари на противникот, а имаше неколку одлични интервенции меѓу нив. Во еден момент беше уловен од страна на ТВ камерите како ги шпиунира Јапонците. Се доближи до тројка на противникот во моменти додека се договараа. Прашањето е колку

Ристовски зададе домашна: Лидер на голманите после првото коло на Мундијалот

Ристовски зададе домашна: Лидер на голманите после првото коло на Мундијалот

Првиот голман на репрезентацијата на Македонија, Борко Ристовски одработи одличен натпревар против Јапонија и собра 19 одбрани според официјалната статистика со што е број 1 според бројот на интервенции после првото коло. Тој зададе сериозна задача за противниците и сигурно ќе биде интересно во продолжение од шампионатот, а веќе денеска ќе дојде до

ИГРАЧ НА МЕЧОТ: Борко Ристовски со 45% успешност во одбраните!

ИГРАЧ НА МЕЧОТ: Борко Ристовски со 45% успешност во одбраните!

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Борко Ристовски е без сомнение играчот кој ја поведе македонската ракометна репрезентација до првата победа на Светското првенство 2019 во Германија и во Данска. Во триумфот против Јапонија од 38-29, „министерот за одбрана“ имаше одлична партија забележувајќи 19 одбрани, согласно официјалната статистика, од 42 шута

Министерот за одбрана на ниво на задачата: Борко Ристовски со 20 одбрани ги запре “самураите”

Министерот за одбрана на ниво на задачата: Борко Ристовски со 20 одбрани ги запре “самураите”

Maкедонија успешно го помина првиот тест на Светското првенство во ракомет, кое се одржува во Германија и Данска. Со резултат 29:38, Македонија ја совлада Јапонија за висока победа од 9 гола разлика. Најголем учинок во оваа победа имаа 20-те одбрани на “министерот за одбрана”, Борко Ристовски, кој беше брилијантен на нашиот гол. Брзата игра на Јапонците

БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“

БОРКО МАЈСТОРЕ: Јапонците немаат решение за нашиот „министер за одбрана“

Репрезентацијата на Македонија во овие моменти го игра натпреварот против Јапонија кој е прв на ова Светското првенство. Засега ни оди одлично, освен Манасков во нападот во нашите редовите се истакна и Борко Ристовски. Една неговите одбрани беше посебно фантастична! Коментари Advertisements