притисни ентер »

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен
Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Минхен Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски ќе го напушти клубот најдоцна до летото 2023 кога му истекува важечкиот договор. „Спорт1“ , повикувајќи се на свои извори, ја потврдува оваа информација. Првите луѓе на германскиот шампион досега секогаш велеа дека одбиваат да се разделат со

Левандовски одбива нов договор со Баерн

Левандовски одбива нов договор со Баерн

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски, кој од 2014 година го носи дресот на минхенски Баерн, одбива да го продолжи договорот кој му истекува во јуни идната година, јавија денеска германските медиуми. – Машината за голови Роберт Левандовски ќе го напушти клубот најдоцна идното лето, објави на својата насловна страница весникот „Спорт

Левандовски не прифаќа продолжување на договорот со Баерн

Левандовски не прифаќа продолжување на договорот со Баерн

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски, кој од 2014 година го носи дресот на минхенски Баерн, одбива да го продолжи договорот кој му истекува во јуни идната година, јавија денеска германските медиуми. – Машината за голови Роберт Левандовски ќе го напушти клубот најдоцна идното лето, објави на својата насловна страница весникот „Спорт

Медиуми: Левандовски одбива нов договор со Баерн

Медиуми: Левандовски одбива нов договор со Баерн

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски, кој од 2014 година го носи дресот на минхенски Баерн, одбива да го продолжи договорот кој му истекува во јуни идната година, јавија денеска германските медиуми.

Медиуми: Левандовски одбива нов договор со Баерн

Медиуми: Левандовски одбива нов договор со Баерн

Полскиот фудбалски репрезентативец Роберт Левандовски, кој од 2014 година го носи дресот на минхенски Баерн, одбива да го продолжи договорот кој му истекува во јуни идната година, јавија денеска германските медиуми. – Машината за голови Роберт Левандовски ќе го напушти клубот најдоцна идното лето, објави на својата насловна страница весникот „Спорт

Се подготвува летна бомба: Левандовски не сака договор со Баерн, Барселона чека

Се подготвува летна бомба: Левандовски не сака договор со Баерн, Барселона чека

Според странските медиуми, полскиот фудбалер Роберт Левандовски не сака да го продолжи договорот со Баерн Минхен, па летово би можел да го промени клубот. Информацијата меѓу другите ја пренесе „Скај Спортс“, а шанса за потписот на Полјакот има Барселона. Каталонскиот клуб се уште нема најдобра финансиска состојба, но со добар бизнис би можел да обезбеди

Понудата која го налути Левандовски и донесе конечна одлука да си замине од Баерн

Понудата која го налути Левандовски и донесе конечна одлука да си замине од Баерн

Роберт Левандовски го напушта Баерн Минхен по девет години. Полјакот со месеци чекаше понуда од Баерн Минхен за продолжување на соработката, а потоа пресече и и соопшти на управата дека сака да си оди. Наводно, Левандовски бил навреден што добил понуда за продолжување на договорот на само една година и тоа без зголемување на платата. Истото пред него

Нагелсман: Ситуацијата со Левандовски е јасна, сметам на него за следната сезона

Нагелсман: Ситуацијата со Левандовски е јасна, сметам на него за следната сезона

Ѕвездата на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е во центарот на вниманието откако „Билд“ објави дека одбил да го продолжи договорот. Се погласни се шпекулациите дека 33-годишниот голгетер на лето ќе го напушти клубот и дека Баерн се согласил да го продаде. Меѓутоа, тренерот Нагелсман вели дека ќе смета на Левандовски и следната сезона. „Роберт тренира

Нагелсман: Левандовски е дел од моите планови за следната сезона

Нагелсман: Левандовски е дел од моите планови за следната сезона

Голгетерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски утре ќе стартува како стартер во последното коло од Бундеслигата против Волфсбург, иако неговата иднина во клубот останува нејасна откако преговорите за нов договор се во ќорсокак. Полскиот напаѓач има договор со Баерн до 2023 година, но германските медиуми открија дека Полјакот не сака да го продолжи

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн

Левандовски нема да потпише нов договор со Баерн Ф.К. Пред 9 минути Роберт Левандовски има уште една година од договорот со Баерн Минхен/ фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK Во последните недели најдобриот играч во изборот на ФИФА за 2021 година им соопшти на своите шефови во Баерн Минхен дека нема да го продолжи договорот за уште една година. Полскиот фудбалски